Chance playoff Strabag Rail extraligy

Talent začne extraligu v Kopřivnici

07. 09. 2018


Házenkáři Talentu Robstav-M.A.T. Plzeň vstoupí do letošního ročníku Strabag Rail Extraligy v Kopřivnici, odkud si před rokem přivezli porážku 26:28. Hraje se v sobotu od 18 hodin a přímý přenos můžete sledovat na tvcom.cz.

 

A tentokrát budou chtít plzeňští házenkáři vstoupit do sezony úspěšně, to znamená přivézt z Kopřivnice nějaké body, i když to není zrovna snadný úkol. "V Kopřivnici je to vždycky vyhrocené a napínavé, nedělám si iluze, že to bude jiné. Euforie tam trvá, je tam nový trenér, chtějí se posunout zase výš," uvědomuje se plzeňský kouč Michal Tonar st.

Loňský rok jim budiž varováním, ve třetím kole v Kopřivnici prohráli 26:28. V domácí odvetě pak soupeři stejným výsledkem porážku oplatili. "Je to zdvižený prst, ale v Kopřivnici to bylo vždycky těžké. Zase čekám bojovné a tvrdé utkání," dodal kouč Talentu.

Start do sezony nemají obhájci extraligového stříbra zrovna jednoduchý. Po Kopřivnici jedou ve 2. kole do Prahy na Duklu, teprve pak se měli představit poprvé domácímu publiku, ale i s Frýdkem-Místkem budou hrát zřejmě kvůli obsazené hale venku. No a pak jedou na horkou půdu do Zubří.

"Člověk má trošku obavy, začátek sezony nebude lehký. Že jsme Duklu porazili v přípravě, nic neznamená a o Kopřivnici už jsem mluvil," pokračoval trenér plzeňského Talentu. Jeho tým už má ze sebou první ostré zápasy sezony, i když úvodní kolo Poháru EHF asi nebylo tou správnou prověrkou.

Plzeň doma vyprášila skotské mistry HC Glasgow 39:12 a 30:12. Po utkání kouč Tonar přiznal, že už se mu alespoň začíná rýsovat základní sestava. "Krystalizuje se to. Mlaďoši musí přidat, bylo to vidět v poháru třeba na Cviklovi. Naopak Říha si odehrál své. Starší kluci, tam to máme jasné. Z nováčků plní očekávání Kuba Douda, univerzální hráč, který může naskočit kdykoliv na jakýkoliv post," naznačil trenér Talentu.

V Kopřivnici mu bude vedle dlouhodobě zraněného Jakuba Tonara chybět nejspíš ještě Bičiště. V Plzni zůstávají i dorostenci Říha se Cviklem. "I s ohledem na to, že očekávám vyhrocený zápas. Navíc na spojkách máme teď alternativ dost," připomněl Michal Tonr st. letní příchody Jakuba Doudy s Tomášem Nejdlem, nakonec zůstal i Milan Ivančev.