Chance playoff Strabag Rail extraligy

Talent vyzve v poháru ostříleného soupeře

06. 10. 2018


Házenkáři Talentu Robstav-M.A.T. Plzeň už se v Rumunsku chystají na 2. kolo Poháru EHF, v němž se střetnou s domácím HC Dobrogea Sud Constanta. Oba zápasy se hrají na palubovce soupeře, v sobotu i v neděli vždy od 18 hodin.

"Rozhodně jsme sem nepřijeli na výlet," prohlásil už v rumunském letovisku plzeňský kouč Michal Tonar i s vědomím, že favoritem je soupeř. "Oni mají zkušenější tým, v pohárech toho odehráli víc. Navíc je požene publikum, které bývá v Rumunsku bouřlivé. Nesmíme tomu tlaku podlehnout," doplnil ho Jan Stehlík, bývalý reprezentant a jeden z nejzkušenějších hráčů Talentu.

Však také někdejší hráč francouzského St. Raphaelu hned na pátečním tréninku dával domácím médiím rozhovor ve francouzštině. Srbský házenkář Milan Ivančev se zase srdečně pozdravil s trojicí krajanů hájících barvy rumunského celku.

"Hotel je perfektní, hala taky pěkná," pochvaloval si sportovní manažer klubu Jan Štochl. Do Rumunska neodcestoval křídelník Wildt, hrát nebude ani dlouhodobý marod Jakub Tonar a zdravotní problémy mají i Šindelář a Bičiště. Nicméně ti budou v Konstantě připraveni nastoupit.

Plzeňští házenkáři strávili prakticky celý pátek na cestách, před polednem vyrazili z ruzyňského letiště do rumunské metropole Bukurešť, odkud se autobusem vydali na tříhodinovou cestu do letoviska Mamaia. A po rychlém ubytování v hotelu On Plonge Je přímo u jedné z pláží se přesunuli k lehčímu tréninku do městské haly v Konstantě, kde se budou v sobotu i v neděli hrát oba zápasy. Vždy od 18 hodin českého času, v Rumunsku je o hodinu víc.

To samé si zopakovali i v sobotu před polednem a vpodvečer už je čeká první ostrý zápas. Jakou si vybojují pozici do nedělné odvety, v níž budou jako domácí?

V Plzni se hrát nemohlo, protože v termínu plánované odvety 13. a 14. Října nemají v jejich domovském stánku volno. V městské hale na Slovanech probíhá v té době Evropský pohár v karate. Takže plzeňským fanouškům nezbývá než Talentu držet palce, aby prošel do 3. Předkola Poháru EHF. Pak by byla šance, že ho uvidí i doma.