Chance playoff Strabag Rail extraligy

Talent vyrazí do Hranic s předstihem

28. 02. 2019


V pátek odpoledne si házenkáři Talentu Robstav-M.A.T. Plzeň zatrénují v domácí hale a hned pak vyrazí do Hranice, kde je v sobotu dopoledne čeká utkání 20. Kola Strabag Rail extraligy.

 

"Už to, že se tam hraje v sobotu v deset hodin dopoledne, je samo o sobě hodně nepříjemné," říkal plzeňský kouč Michal Tonar st. I proto vyrazí se svými svěřenci na Moravu s předstihem. Hrát by ještě neměl Douda, který má sádru na pravé ruce, ale minule s Jičínem už byl alespoň na lavičce připravený Šafránek, zase však chyběl Bičiště.
"Hranice jsou zvlášť doma hodně nebezpečné. I když se jim vytoužená osmička vzdaluje, pořád mají o co hrát. Ale já doufám, že jsme natolik silní, že to dokážeme zvládnout. Jedeme si tam pro dva body," vzkázal jasně trenér Talentu, který se v posledních kolech přetahuje o první příčku s mistrovskou Karvinou.
Teď má malinko navrch obhájce titulu, ale do konce základní části zbývají ještě tři kola, která mohou pořadím na čele zamíchat. "Já doufám, že je všechny zvládneme a hlavně, že zapracujeme na odstranění chyb a budeme na play-off dobře připravení. Potřebujeme dostat do herní pohody celý mančaft, abychom to netáhli v šesti, sedmi lidech," naznačil kouč Tonar, že hodlá i nadále dávat prostor celému kádru.
Po Hranicích hostí jeho tým doma poslední Litovel, hraje se v sobotu 9. března od 18 hodin, a na závěr celé extraligy zajíždí Talent na horkou půdu do Nového Veselí. "A tam by nebylo dobré jet s nutností, že musíme vyhrát," uvědomuje si kapitán Petr Vinkelhöfer.
Nicméně zatím vše nasvědčuje, že tomu tak bude. Plzeňský Talent už má sice teď jistou elitní čtyřku, ale pomýšlí výš. "Chceme ještě zabojovat o první místo nebo aspoň minimálně udržet to druhé. A uvidíme, jak to dopadne kolem osmičky, koho nám pak osud přihraje do čtvrtfinále," naznačil Michal Tonar starší svoje plány.
K tomu je však potřeba nejprve získat v sobotu dva body v Hranicích.