Chance playoff Strabag Rail extraligy

Talent v poháru končí, prohrál i v odvetě

08. 10. 2018


Házenkáři Talentu Robstav-M.A.T. Plzeň s rumunským HC Dobrogea Sud Constanta prohráli i v odvetě (23:29). V pohárové Evropě tak končí.

 

Plzeňští házenkáři začali, stejně jako v prvním zápase lépe. Navzdory tomu, že hráli do 12. minuty dvakrát oslabení, byli o dva góly vpředu (8:6). Kouč rumunského celku zareagoval oddechovým časem a ve 23. minutě jeho tým srovnal krok (10:10) a pak i otočil vývoj skóre na 13:14 v poločase.

Rozhodující trhák zasadila Konstanta opět v úvodu druhého poločasu, za deset minut odskočila plzeňskému Talentu na 21:15. A skóre dál narůstalo v její prospěch, ve 46. minutě to bylo dokonce už 25:18. V závěru svěřenci trenéra Tonara snížili na 23:29.

"Tak blízko solidnímu výsledku na evropské scéně už jsme dlouho nebyli. Nebudu mluvit o postupu, dvakrát jsme tady padli, ale domácí prostředí by udělalo své," říkal plzeňský kouč Michal Tonar.

"Soupeř má mančaft složený z osmi národností, chtělo to je dostat vše pod tlak. Tady v Rumunsku jim však hrálo všechno do karet. My jsme vzdorovali vždycky jen poločas, chybělo však více klidu v koncovce," pokračoval trenér Talentu v hodnocení zápasu.

"Mezinárodní konfrontace je prospěšná, nelze si hrát jen na českém písečku. Házená se posouvá kupředu," doplnil kouč Tonar. To se potvrdilo i v rumunské Konstantě. "S takovým soupeřem se v extralize nepotkáme, mají velké cíle, chtějí do skupinové části. Mě těší, že jsme nepropadli. Teď zapracujeme na odstranění chyb. Věřím, že v extralize ty zkušenosti zúročíme," dodal.

 

Foto z utkání

Obrázky

Obrázky