Chance playoff Strabag Rail extraligy

Talent si zahraje na oslavách v Chamu

02. 08. 2018


První herní prověrka v přípravě na novou sezonu čeká na házenkáře Talentu Robstav-M.A.T. Plzeň už v pátek večer. OD 18 hodin nastoupí v německém Chamu, kde slaví 90 let od založení házené.

 

A právě zápas českými vicemistry je největším tahákem. "Přijďte na špičkovou házenou v Chamu," hlásá už pár dnů facebooková stránka německého klubu, který láká na střetnutí s trojnásobným mistrem ČR. "Nastoupíme sice proti týmu z nižší německé soutěže, ale chceme, aby naše hra měla hned od začátku ty nejlepší parametry," říká plzeňský kouč Michal Tonar st. navzdory tomu, že bude postrádat hned několik reprezentantů.

Kvarteto jeho svěřenců - Filip Herajt, Ondřej Šafránek, Jan Chmelík a novic Tomáš Nejdl ? je na akademickém mistrovství světa v chorvatské Rijece. Mladíci Martin Cvikl a Petr Sedlák se zase připravují s národním týmem do 18 let na šampionát skupiny B (10.-20. srpna). Jinak by měl být plzeňský Talent v Chamu kompletní, poprvé tak v jeho dresu nastoupí Jakub Douda, posila ze Zubří, i navrátilci David Bičiště a Eduard Wildt.

I na straně domácích budou známé plzeňské tváře, Cham trénuje Filip Tureček a mezi jeho svěřenci jsou i Petr Tahovský, fyzioterapeut české reprezentace, a čerstvě i Matyáš Mandaus, odchovanec Talentu. To jistě přidá přípravnému zápasu na zajímavosti.

"Těšíme se na konfrontaci s účastníkem evropských pohárů. Kdy jindy se nám něco takového poštěstí," uvedl v místním tisku Turečkův asistent Volker Komossa

Ještě nedávno v Chamu působil gólman Zdeněk Hejduk, který však onemocněl chorobou ALS a v Plzni se na jeho podporu uskuteční v polovině srpna dvě zajímavé akce. Nejprve to bude 11. srpna turnaj českých a německých celků na otevřeném hřišti Slavie VŠ v Borském parku a potom přátelské utkání Talentu Robstav M.A.T. Plzeň s pražskou Duklou. To se bude hrát v městské hale na Slovanech 16. srpna od 18 hodin.

Obrázky