Chance playoff Strabag Rail extraligy

Talent se vrátil z Alp, už v pátek hraje v Chamu

01. 08. 2018


Kondiční soustředění v rakouském Tschagguns, které strávili v příjemném penzionu Golm, je minulostí. Házenkáři Talentu Robstav-M.A.T. Plzeň už jsou zpátky doma. Po úvodním dešti jim v Alpách přálo i počasí a tak se i závěrečná výhra Starých nad Mladými (2:0) v tradičním fotbálku odehrávala na sluncem zalitém trávníku v Bludenz, patnáctitisícovém městečku, kde se vyrábí světoznámá čokoláda Milka.

 

A než dal na víkend trenér Michal Tonar svým svěřencům volno, hodnotil pobyt v Rakousku. "Naše plány se povedlo stoprocentně splnit. Nakolik se ale příprava doopravdy vydařila, uvidíme až na začátku sezony," říkal plzeňský kouč před návratem do Plzně.

S tréninkovou morálkou ale panuje spokojenost nebo se pletu?
Kluci si tady museli hrábnout na dno sil, zocelí je to. Zvlášť středeční horská túra byla ideální příležitostí poznat je i z jiné stránky.

Teprve během pobytu v Rakousku se upekl návrat srbské spojky Milana Ivančeva. Bude to znamenat nějaký další pohyb v hráčském kádru?
Nemyslím si. Ten kádr zůstane pohromadě, jen budeme silnější. Čeká nás náročná sezona, vedle extraligy hrajeme i Pohár EHF, že budeme mít k dispozici víc spojek, nebude na škodu.

Takže vy příchod Ivančeva vítáte?
Jasně, Milan bude týmu prospěšný po všech stránkách. Svoje kvality prokázal zejména letos na jaře.

Jak hodnotíte nováčky, kteří přišli v létě (Douda, Nejdl, Bičiště)?
Jeví se dobře, vhodně doplnili kádr. Ale jestli budou posilami? O tom se můžeme bavit až někdy kolem Vánoc. Určitě ale každý z nich dostane šanci.

Soustředění v Rakousku bylo ideální příležitostí, aby se začlenili do kolektivu...
Tam problém nebude, po lidské stránce je všechno v pořádku.

Změní se teď, po návratu do Plzně, charakter tréninků?
Dopoledne bude pořád na programu kondiční příprava, odpoledne už začneme pracovat s míčem. Jen ve dnech přípravných zápasů trochu upravíme režim. Už v pátek pojedeme do Chamu, a i když je to utkání s týmem z nižší německé soutěže, chceme se hned od začátku prezentovat dobrou házenou.

Přípravné zápasy

3. 8. v Chamu (18.30)
7. 8. doma Suhr/Aarau (18.00)
9. 8. v Aue (18.30)
11. 8. doma Freiberg (31. ZŠ, 17.30)
16. 8. doma Dukla Praha (18.00)
17.-18. 8. turnaj v Jičíně (soupeři Považská Bystrica, Jičín, Glogow, Volendam)
25.-26. Prezidentský pohár v Prešově (v semifinále s Prešovem, druhá dvojice: Karviná ? Topolčany)