Chance playoff Strabag Rail extraligy

Talent se podruhé vrací s prázdnou

04. 11. 2018


Házenkáři Talentu Robstav-M.A.T. Plzeň prohráli druhé extraligové utkání venku v řadě. Po porážce v Karviné podlehli v sobotu i Jičínu (20:29).

Utkání 8. kola Strabag Rail extraligy bylo vyrovnané jen prvních třináct minut (5:5), potom však domácí odskočili během následujících dvou minut na 8:5 a jejich náskok narostl až na pět branek - 12:7 ve 21. minutě. Velkou zásluhu na tom měl skvěle chytajícího Veverka, který likvidoval pokusy plzeňských střelců.

"Vůbec jsme se s ním nedokázali vypořádat. Naše úspěšnost střelby byla velmi nízká," uznal plzeňský kapitán Petr Vinkelhöfer, který se do sestavy vrátil do nemoci, ale ani on nepomohl k lepšímu výsledku. "Jičín předvedl jednoznačně lepší výkon než my," doplnil křídelník Talentu pro svazový web. Domácí si do poločasu udrželi pětibrankový náskok - 15:10. A místo očekávaného náporu hostů ve druhé půli se jim podařilo vítězství ještě zvýraznit až na konečných 29:20.

"Podali jsme jeden z nejslabších výkonů v sezoně. Selhalo bohužel celé mužstvo," nechápal plzeňský kouč Michal Tonar st. "Výborný domácí brankář zazdil celou bránu a naši střelci byli prostě bez šance. To se odrazilo i v obranné fázi, kde jsme zkoušeli, jestli se ještě zvládneme nastartovat. Prohráli jsme hrozným rozdílem, a to se opravdu hodně těžce hodnotí. Koncovka byla to nejzásadnější, co nás v dnešním zápase zklamalo,"doplnil trenér Talentu.

"Zvítězit nad Plzní se nepodaří každý den, natož takovýmto rozdílem. Pomohl nám skvěle chytající gólman a fungující obrana, kluci hráli na hranici svých možností. Je vidět, že naše předchozí výsledky nebyly náhodné, nám se práce začíná dařit," těšilo naopak Petra Mašáta, plzeňského odchovance a dnes trenéra Jičína.

Talent Robstav-M.A.T. Plzeň teď může soupeři porážku oplatit v osmifinále Českého poháru, které se bude hrát opět v Jičíně. Ale ještě předtím ho čeká doma extraliga s Hranicemi, hraje se v neděli 11. listopadu od 10.30.

HBC Jičín - Talent Plzeň 29:20 (15:10). Nejlepší střelci domácích: Kovařík 6 a Šulc 6, Krahulec 5, Horut 5/4. Rozhodčí: Bubeníček, Petruška. Sedmičky: 4/4:5/4. Vyloučení: 3:3. Diváci: 670. Sestava a branky Talentu: Herajt, Šmíd  - Šafránek 2, Ivančev 1, M. Tonar 6/3, Šíra 2, Stehlík 1, Chmelík 1, Vinkelhöfer 3/1, Šindelář, Douda 3, Wildt 1, J. Tonar, Říha, Cvikl, Sedlák.