Chance playoff Strabag Rail extraligy

Talent padl v druhém utkání přípravy

08. 08. 2018


Házenkáři Talentu Robstav-M.A.T. se v přípravě na sezonu poprvé představili domácímu publiku a se švýcarským HC Suhr/Aarau, jehož barvy hájí i Milan Škvařil a David Poloz prohráli 21:33.

Úvod zápasu přitom patřil plzeňskému Talentu, který se rychle ujal vedení 3:0, na což reagoval hostující trenér oddechovým časem. A ten se mu vyplatil, už ve 13. minutě byl stav vyrovnaný 5:5, ale ani to hosty ze Švýcarska, kteří jsou v Plzni na týdenním soustředění nezastavilo a za další čtyři minuty získali uklidňující náskok. Ten do poločasu narostl až na pět branek - 10:15.

Po změně stran HC Suhr/Aarau odskočil dvěma rychlými góly na 11:17 a ve 47. minutě poprvé vedl o deset branek. Nakonec hosté vyhráli 33:21. "Podívali jsme se pravdě do očí. Dostali jsme na začátku přípravy pořádnou facku, je před námi hodně práce," zlobil se po vysoké prohře plzeňský kouč Michal Tonar st.

"Z naší strany tam bylo až moc kudrlinek, technických chyb. Zejména v defenzivě jsme rychlostně nestíhali. V útoku jsme se do šancí dostávali pozdě a neproměňovali jsme je. Asi je to i daň začátku sezony," pokračoval kouč Talentu, který dal opět šanci všem hráčům širšího kádru. ?A rád bych viděl, aby ji kluci chytili lépe," dodal.

Přesto hodlá v pravidelném střídání hráčů pokračovat i v dalších přípravných zápasech. "Nerad bych, aby byli někteří hráči hned v úvodu přípravy přetěžovaní. Potřebujeme, abychom pořádně vyzkoušeli všechny kluky ze širšího kádru," doplnil Michal Tonar st.

Už ve čtvrtek jede se svými svěřenci do německého Aue, kde se utkají s tamním účastníkem druhé bundesligy. V sobotu pak hostí v hale 31. ZŠ v Plzni-Bolevci další německý celek Freiberg.

I švýcarský HC Suhr/Aarau se ještě jednou představí v Plzni, také ve čtvrtek hraje od 20 hodin v městské hale na Slovanech s německým Plavnem.