Chance playoff Strabag Rail extraligy

Talent ladí formu na jarní extraligové boje

05. 01. 2019


Po vánoční přestávce už jsou házenkáři Talentu Robstav-M.A.T. Plzeň zase zpátky v plním tréninku na jarní extraligové boje, které se opět rozeběhnou 27. ledna. V přípravě se dvakrát střetnou i s německým Aue, účastníkem druhé bundesligy.

 

"Patří do středu tabulky. Myslím, že nás dostatečně prověří," prohlásil na startu zimní přípravy plzeňský trenér Michal Tonar st., který sám v Aue jako hráč působil. První zápas sehraje jeho tým 11. ledna v Německu, odvetu o týden později od 18 hodin doma. V jednání byl i zápas s týmem Elbflorenz z Drážďan, kde působí plzeňský odchovanec Roman Bečvář, ale oba kluby se neshodly na vhodném termínu. "Ještě jednám s Regensburgem ze čtvrté německé ligy, termín upřesníme," doplnil kouč Talentu.

Na čtvrtek a pátek přichystal pro svoje svěřence dvoufázový trénink. "Od pondělí už pak najedeme na klasický režim," upřesnil Michal Tonar st. To už by se k týmu měl připojit i srbský házenkář Milan Ivančev, jenž má povolen pozdější návrat z dovolené v rodné zemi.

Strabag Rail extraliga se opět rozjede poslední víkend v lednu, plzeňský Talent hostí v neděli 27. ledna od 10.30 Zubří.

Během první poloviny soutěže jste určitě poznali, kde vás nejvíc tlačí bota, na čem tedy musíte v pauze nejvíc zapracovat?

Trápila nás hlavně špatná koncovka, ta nás srážela neuvěřitelným způsobem. Musí přijít nové věci v útoku, ale i v obraně, protože ani v defenzivě nejsme dostatečně agresivní. Opakujeme stále ty samé chyby. Bohužel jde o individuální a základní věci. Každý hráč si občas najde slabší chvilku, ale když se chyby řetězí, tak je to průšvih.

Co vám ještě ve hře chybí?

Měli bychom umět lépe prodat takovou tu házenkářskou chytrost, která Plzeň vždycky zdobila. To mi chybí, ale máme teď měsíc, abychom to vychytali. Odpočineme si a půjdeme s chutí do toho. Starší hráči by měli více zatáhnout, dneska už nikoho neporazíte snadno.

Předpokládám, že do jara půjdete s cílem minimálně udržet současnou druhou příčku?

Chceme zůstat nahoře, abychom měli výhodnou pozici pro play-off. Nebude to ale lehké, protože nás čekají těžká utkání - doma s Karvinou, v Lovosicích, v Brně a končíme v Novém Veselí. Nechtěl bych, abychom se ještě tam strachovali o umístění. Extraliga je nesmírně vyrovnaná, nelze nikoho podcenit.

Ani před rokem jste nebyli před zimní přestávkou v komfortní pozici. Lze v tom hledat nějakou spojitost?

Tak já hlavně doufám, že se nám teď vyhnou ta zranění. Snad se projeví, že máme širší kádr. Už naposledy s Frýdkem odehráli větší porci minut kluci, kteří obvykle tolik nenastupují. Nepropadli a dokázali odehrát zápas jako hráči ze základní šestky. Potřebujeme, aby všech šestnáct hráčů dostalo prostor teď, protože v play-off nebude čas na zkoušení. Zdá se mi však, že někteří potřebují až moc času, aby ukázali, co v nich je.

Mimochodem, jak je na tom váš mladší syn Jakub, který se zotavuje po operaci kolena? Už několikrát seděl na lavičce, ale do hry nezasáhl...

Musíme být trpěliví, ale už od prosince s námi naplno trénuje. Do přípravných zápasů už by měl postupně zasáhnout.