Chance playoff Strabag Rail extraligy

Talent jede na horkou půdu do Jičína

03. 11. 2018


Další cesta házenkářů Talentu Robstav-M.A.T. Plzeň povede do Jičína, na východě Čech nastoupí v sobotu od 18 hodin k utkání 8. kola Strabag Rail extraligy. Přenos můžete sledovat na tvcom.cz.

 

"Rádi bychom navázali na dobré výkony z předchozích venkovních zápasů," prohlásil po úterním utkání s Lovosicemi (32:28) plzeňský kouč Michal Tonar st. Přes vítězství však nebyl s hrou svého celku příliš spokojen.

"Zdá se mi, jako by nám domácí prostředí svazovalo ruce. Na to se ale nehodláme vymlouvat," pokračoval trenér Talentu. Zajímavé je, že stejní soupeři se v Jičíně střetnou zanedlouho znovu i v osmifinále Českého poháru.

Teď v lize neočekává plzeňský kouč snadný úkol, soupeř je dlouhodobě doma silný. Ostatně Michal Tonar si to pamatuje už z hráčské kariéry, kdy tady ve druhé mistrovské sezoně ještě v dresu plzeňského Kovopetrolu ztratili. A body tady nezískávala Plzeň snadno ani v minulých sezonách.

"Letos v prvním kole porazili doma i Karvinou," připomněl plzeňský kouč cenný skalp Jičína. Potom sice přišla zaváhání s pražskou Duklou (22:23) a Novým Veselím (23:23), ale házenkáři z východu Čech to vynahradili dovozem bodů z palubovek soupeřů. V tabulce jsou Jičínští s devíti body čtvrtí, o jediný bodík za druhou Plzní.

Naposledy vyhráli ve středu přesvědčivě v Kopřivnici (31:23). "Už před tím zápasem jsem měl příjemný pocit, protože kluci skvěle pracovali na trénincích, takže klobouk dolů, jak to zvládli," pochvaloval si pak jejich trenér Petr Mašát, jenž mimochodem také jako hráč hájil barvy Kovopetrolu Plzeň. Teď už ale druhou sezonu vede Jičín.

"Bývá tam bouřlivé, až nenávistné prostředí. Domácí hrají hodně agresivně, často až za hranicí fair play. Máme ale dostatečně zkušený mančaft, aby se s tím vypořádal," věří Michal Tonar st., že ani z Jičína by se nemuseli jeho svěřenci vracet s prázdnou.

Plzeňský Talent bude hrát z osmi kol už pošesté venku, z dosavadních pěti zápasů přivezl šest bodů za vítězství v Kopřivnici (38:29) a Frýdku-Místku (36:25), remizoval v Praze na Dukle (24:24) i v Zubří (26:26) a jenom minule v Karviné prohrál (22:24).

"A teď bychom chtěli navázat na tu úspěšnou sérii," říkal trenér Tonar před cestou do Jičína a doufal, že už bude mít k dispozici uzdraveného kapitána Petra Vinkelhöfera, který doma s Lovosicemi kvůli chřipce nehrál. "Zejména v obraně nám chyběl."

Oba týmy se střetly v letní přípravě na sezonu, to byl úspěšnější domácí tým. "Do turnaje jsme šli z těžké kondiční přípravy. Teď bychom měli být rozehranější," doufá Michal Tonar st. Stále by mu v sestavě měli chybět mladší syn Jakub, Nejdl i Bičiště.

Přiveze Talent z Jičína body?