Chance playoff Strabag Rail extraligy

Talent hlásí další posilu, ze Srbska se vrací Ivančev

24. 07. 2018


Jméno nečekané posily se dozvěděli házenkáři Talentu Robstav-M.A.T. Plzeň během soustředění v rakouských Alpách, v týmu nakonec zůstane srbský házenkář Milan Ivančev.

 

Ten už si s myšlenkou zůstat v Plzni ještě rok pohrával už na konci minulé sezony, ale protože s manželkou očekávají na podzim narození prvního potomka, rozhodl, že bude v házenkářské kariéře pokračovat doma v Srbsku. "Milan od nás měl nabídku už v květnu, ale jeho rozhodnutí vrátit se z rodinných důvodů jsme chápali," vysvětloval celou anabázi sportovní manažer Jan Štochl.

Jenže 31letý házenkář po diskusi z manželkou změnil názor a rozhodl se pokračovat v Plzni, kde za tři roky získal dobrou pozici v týmu i přátele. No a vedení plzeňského klubu uvítalo zvýšení konkurence na postu spojek. "Milan je výborný týmový hráč a má i dostatek zkušeností," doplnil Jan Štochl, proč Talent rád sáhl po osvědčené zahraniční akvizici.

Svoje kvality prokázal Ivančev zvlášť při zdravotní kalamitě Talentu v minulé sezoně. "Je to po všech stránkách vhodné doplnění týmu," potěšilo i trenéra Michala Tonara st. Tomu tak nakonec zůstaly v týmu všechny osvědčené spojky z minulé sezony (Jan Stehlík, Michal Tonar ml. i Ivančev). Až se zotaví po operaci kolena, přibude k nim i Jakub Tonar. A v létě navíc přišli Jakub Douda (Zubří), Tomáš Nejdl (Strakonice) a David Bičiště (návrat z Lovosic).

"Čeká nás těžký úvod sezony, Pohár EHF i liga, spojek využijeme víc," dodal kouč Talentu. Jakub Tonar navíc bude k dispozici zřejmě až po pohárových zápasech, noví hráči zase dostanou větší prostor k zapracování do týmu.

Ivančev přišel do Plzně v září 2015 z exotického angažmá v Íránu. Předtím působil i na Islandu, v Bosně, Chorvatsku a samozřejmě doma v Srbsku. Byl juniorským mistrem světa i Evropy, s Talentem byl u třetího titulu v roce 2016 a má i dvě stříbra.