Chance playoff Strabag Rail extraligy

Tak hladké jsem to nečekal, říká Chmelík po Kopřivnici

12. 09. 2018


Po odchodu Davida Poloze do švýcarského Suhr/Aarau je 20letý Jan Chmelík první volbou na post pravého křídla v Talentu Robstav-M.A.T. Plzeň.

 

V úvodním kole přispěl čtyřmi góly k hladké výhře 38:29 v Kopřivnici, teď už se těší na nedělní zápas v Praze s Duklou. Tedy s týmem, z něhož před rokem do Plzně přišel. Hraje se od 17 hodin v hale Slavie v pražském Edenu.

Honzo, jak se za ten rok změnila vaše pozice v týmu?
Mění se postupně. Když jsem přišel, nastupoval jsem spíš sporadicky, ale v play-off už jsem se s Davidem Polozem střídal celkem pravidelně a teď hraju ještě víc. Zatím si nemůžu stěžovat, uvidíme, jak to bude probíhat dál.

Pomohlo vám, že vás trenér Michal Tonar dobře znal z juniorské reprezentace, kde jste pod ním také hrál?
Myslím si, že tohle už po roce stráveném v Plzni nehraje velkou roli. Máme s trenérem dobrý vztah, není to rozhodující.

Do letošní extraligy jste vstoupil nečekaně hladkou výhrou v Kopřivnici, kde se Plzni v minulosti příliš nedařilo. Co na to říkáte?
Jsem moc rád, že jsme sezonu zahájili výhrou, i když je to teprve první krok, ale ten bývá hodně důležitý.

Zvlášť když jste před rokem byl u toho, když Talent v Kopřivnici ve třetím kole prohrál. Připomínali jste si ten zápas?
Bavili jsme se o tom s klukama. Vnímali jsme to tak, že to byl zdvižený prst, teď jsme to chtěli napravit. Asi nám to v mentální přípravě pomohlo.

Soupeři jste tentokrát nedali šanci, od prvních minut jste vedli. To se jistě hraje lépe, že?
Musím se přiznat, že jsem nečekal takhle hladký průběh. Dá se říct, že už v poločase byl ten zápas rozhodnutý v náš prospěch.

Není to i tím, že jste vhodně posílili? Alespoň na papíře se mi zdá váš mančaft silnější než před rokem?
To nevím. Podstatné je, že nenastala žádná změna v herním stylu, to je pro nás důležité. Silnější bychom být mohli, ale víc ukážou další průběh extraligy.

A hned další zápas vás čeká v neděli, kdy hrajete V Praze na Dukle, odkud jste do Plzně přišel. Je to pro vás i po roce v Talentu pořád ještě specifický zápas?
Pro mě rozhodně ano. Pokaždé, když jsme proti Dukle hráli, jsem se hrozně moc těšil a teď to není jiné. Mrzí mě však, že teď nebudeme hrát na Ruzyni, tam to mám rád, hraje se mi tam skvěle. Přece jen jsem tam nějaký čas strávil.

V úvodu sezony hrajete čtyřikrát v řadě venku. Co na to říkáte?
Je to poměrně zvláštní vstup do sezony, ale musíme se s tím vypořádat. Můžeme být tedy rádi, že jsme ten první zápas zvládli a nedostali se pod nějaký velký tlak.

Kromě extraligy vás čeká začátkem října i 2. kolo Poháru EHF s rumunskou Konstantou. Už to má člověk trochu v hlavě?
Nevím, jak ostatní kluci, ale já mám teď v hlavě jen nedělní zápas na Dukle. Kouknu se na jejich první zápas v Lovosicích, kde padli 30:32. Určitě budeme mít i společné video, abychom se pořádně připravili. Budeme chtít zase vyhrát.

Takže o Rumunech zatím vůbec nepřemýšlíte?
Myslím si, že na to je ještě čas. Teď se soustředím na zápas s Duklou. Zatím jsem nepřemýšlel ani o Frýdku, který nás čeká potom v extralize.

V Plzni také studujete Fakultu aplikovaných věd na Západočeské univerzitě. Jak se vám daří kombinovat školu s házenou?
Po play-off jsem dodělával ještě nějaké zkoušky, ale od té doby se soustředím jen na házenou, naplno se jí věnuju. Ono je příjemné, když nemusíte chodit do posilovny na sedmou před školou ale až třeba v deset. Je víc času zregenerovat. Škola mi zase nastane až za nějakých čtrnáct dnů, a těším se na ní?