Chance playoff Strabag Rail extraligy

Starší dorost odehrál přípravu v Německu

17. 01. 2019


Starší dorost se o víkendu vydal  na malé soustředění  do německého Backnangu, kde úspěšně působí Jakub Strýc, bývalý hráč Talentu Plzeň.  Zajistil nám zde mimo sobotní tréninkové jednotky i  dvě velmi kvalitní přátelská utkání.  V pátek jsme si zahráli proti účastníkovi dorostenecké bundesligy ?Süd???.

HABO BOTTWAR JSG ? Talent Plzeň 27:30 (14:15)

Sestava a góly:  Křesťan ? Bešta 7, Nový 2, Špalek, Matoušík 3, Pašek J., Pašek M. 2/2,

                                               Štengl 2, Fliegl 5, Sedlák 4, Krofta 5, Tyrpekl

 

    Utkání bylo vyrovnané a velmi kvalitní. V prvním poločase nám dělala problém soupeřova spolupráce s pivotem. Jinak jsme odehráli utkání velmi dobře a musím kluky pochválit. Do utkání jsme nechali zasáhnout všechny hráče podobný časový úsek.

 

HC OPPENWEILER BACKNANG ? Talent Plzeň 23:37 (12:17)

Sestava a góly:  Křesťan 1 ? Bešta 1, Nový 2, Špalek 2, Matoušík 5, Pašek J. 3, Pašek M. 5/2,

                                                  Štengl 5, Fliegl 4, Sedlák 7, Krofta , Tyrpekl 2

 

     V sobotu jsme odehráli druhé utkání s domácími dorostenci. Ti hrají o soutěž níž než náš páteční soupeř. Celé utkání bylo zaměřeno spíše na zkoušení různých variant sestav a zkoušení herních variant. Vyhráli jsme větším rozdílem, ale utkání splnilo vše, o co nám v přípravě šlo.

    Díky  trenérům Backnangu  a Jakubovi za velmi profesionální přístup ke klukům a zajištění všeho potřebného pro jejich pobyt zde. Kluci měli možnost porovnat své síly s velmi kvalitními soupeři a zjištění, že s takovými soupeři držíme krok a můžeme i vítězit, je pro ně určitě dobrým impulsem do další práce.

Trenér

Jiří Piroch