Chance playoff Strabag Rail extraligy

Soupeře neznají, ale termíny ano

06. 03. 2019


Čtvrtfinálovou sérii play-off hranou na tři vítězná utkání začnou házenkáři Talentu Robstav-M.A.T. Plzeň na domácí palubovce. První zápas by se měl hrát v neděli 24. března od 10.30, druhý pak o den později před televizními kamerami ve 20.15 hodin.

 

"Čas především toho druhého utkání se ještě může s ohledem na požadavky televize mírně měnit," upozornil sportovní manažer klubu Jan Štochl. Soupeře určí plzeňským házenkářům až poslední dvě kola základní části Strabag Rail extraligy.
Zatím je jisté pouze to, že Talent půjde do play-off přinejhorším ze druhého místa, ale situace kolem osmé příčky je stále ještě hodně nepřehledná. Jistých je šest účastníků vyřazovací části, vedle Plzně ještě Karviná, Nové Veselí, Kopřivnice, Dukla Praha a Jičín. Na zbývající dvě místa jsou tři kandidáti - Frýdek-Místek, který ještě teoreticky může přeskočit šestý Jičín i vypadnout z osmičky, Lovosice a Zubří.
"Nemáme žádného strašáka, kterému bychom se chtěli vyhnout. Ani nechceme kalkulovat o soupeři pro play-off," prohlásil v rozhovoru pro Plzeňský deník brankář Karel Šmíd.
V podobném duchu mluvil už po vítězství v Hranicích i trenér Michal Tonar st. "Na play-off teď nemyslíme. Chceme zvládnout poslední dva zápasy základní části. A uvidíme, koho nám osud připraví do čtvrtfinále," říkal kouč Talentu.
Už teď v sobotu čeká jeho svěřence poslední domácí zápas základní části Strabag Rail extraligy, v městské hale na Slovanech hostí od 18 hodin Litovel. Nováček nejvyšší soutěže uzavírá tabulku se ziskem pouhých dvou bodů.
Na závěr se pak představí plzeňský Talent v televizním zápase v Novém Veselí, na Vysočině se bude hrát v pondělí 18. března od 20.15 hodin.