Chance playoff Strabag Rail extraligy

Souboj o druhé místo zvládla lépe Plzeň

25. 11. 2018


Házenkáři Talentu Robstav-M.A.T. Plzeň zakončili první polovinu základní části Strabag Rail extraligy vítězstvím. V přímém souboji o druhé místo porazili doma štiku soutěže Sokol Nové Veselí 26:22.

Přitom první půle patřila hostů z Nového Veselí, ti těžili především z palebné síly urostlých spojek a šikovnosti tria hráčů z bývalé Jugoslávie. Od úvodního útoku byli ve vedení, plzeňští házenkáři pouze jednou srovnali, když Michal Tonar se štěstím proměnil sedmičku na 3:3. Po zbytek prvního poločasu si soupeř udržoval tříbrankové vedení, do kabin se šlo za stavu 10:13.

"Zkraje nám to skřípalo v defenzivě. Dostávali jsme góly z deseti, jedenácti metrů," viděl příčiny nezdaru plzeňský kouč Michal Tonar st. I proto zareagoval vysunutím obrany.

"A to začalo velkým spojkám soupeře vadit. Navíc se dobrými zákroky chytil gólman Šmíd, to bylo znát na výsledku," pochvaloval si po zápase domácí trenér.

Jeho tým sice v prvních pěti minutách druhé půle na 14:14. Jenže Nové Veselí opět odskočilo o tři góly 14:17. Teprve ve 43. minutě poprvé v zápase vedli domácí 19:18. Na to ještě soupeř zareagoval a srovnal na 21:21, ale pak se hostům přestalo dařit v útoku a přišla další třígolová šňůra Talentu, která zápas definitivně rozhodla.

?Nové Veselí potvrdilo, že je na špici extraligy právem. Teprve když začali prohrávat, zlomilo je to,? doplnil trenér Tonar.

Domácí střelci se dlouho nedokázali vypořádat s výborným Schamsem v brance soupeře, ale po přestávce se rozstříleli Douda se Stehlíkem, který dal všech svým pět branek až po změně stran. U hostů byla palebná síla rozložena na víc hráčů, ale v závěru jim zvlhl střelný prach.

"My se takové zápasy musíme naučit hrát. Chceme dál zůstat v tabulce nahoře, ale musíme být koncentrovanější, nesmíme se nechat rozhodit. Plzeň byla trpělivější v útoku, lépe využili přesilovky. Když nás soupeř ve druhé půli rychle docvakl už to pro nás bylo těžké i fyzicky," říkal Jiří Hladík, kouč Nového Veselí.

A pochvaloval si perfektní kulisu zápasu. "Chtěl bych poděkovat fanouškům oběma celků, hlavně těm našim, že sem vážili cestu, ale i těm Plzeňským. Díky nim se utkání se hrálo ve fantastické atmosféře," dodal trenér extraligové štiky.

Talent Robstav-M.A.T. Plzeň - Sokol Nové Veselí 26:22 (10:13). Nejvíce branek hostů: Kezič a Ptáčník 5, Štěrba 5/1. Sedmičky: 2/2:1/1. Vyloučení: 2:3. Rozhodčí: Pavlíček, Hanák. Diváků: 820. Sestava a branky Talentu: Šmíd, Herajt - Vinkelhöfer 3, Douda 7, M. Tonar 4/2, Šíra 2, Stehlík 5, Chmelík 3, Šindelář 1, Ivančev 1, Nejdl,Šafránek, Bičiště, J. Tonar, Wildt, Kačín.