Chance playoff Strabag Rail extraligy

Šindelář: Herní projev v závěru roku nebyl dobrý

17. 12. 2018


Po posledním utkání roku, v němž házenkáři Talentu Robstav-M.A.T. Plzeň porazili na domácí palubovce Frýdek-Místek po obrovském boji 30:29, bylo i na něm vidět jak si oddechl, že to zvládli a přezimují na druhém místě.

 

Teprve když plzeňský pivot Jakub Šindelář v poslední minutě zvyšoval svým jediným gólem v zápase na 30:28, definitivně zlomil odpor Frýdku-Místku v 19. kole Strabag Rail extraligy. Soupeř už měl potom minimum času a dokázal jen zkorigovat výsledek.

"Byl to důležitý gól, za dva body. Bude mě to stát něco do kasy, ale rád si to zaplatím," usmíval se 32letý házenkář, který je zároveň klubový pokladník.

Dá se říct, čím jste Frýdek zlomili?
Já nevím, jestli jsme je něčím zlomili. Řekl bych, že jsme jenom měli víc štěstí v závěru zápasu.

Přezimujete na druhém místě, jak byste zhodnotil celkové počínání v dosavadním průběhu extraligy?
S bodovým ziskem asi můžeme být spokojeni, s herním projevem už je to horší. Ke konci roku to bylo hodně kolísavé. Začátek soutěže se nám povedl výrazně lépe, potom jsme začali stagnovat.

Máte proto nějaké vysvětlení?
Kdybychom tohle věděli, tak na tom zapracujeme a nedopadalo by to jako dneska s Frýdkem, kdy jsme se o výsledek báli do poslední sekundy.

Minule jste prohráli doma s Duklou, předtím jste se také trápili. Nemá už to potom člověk v hlavě, že se nedaří?
Možná, že malinko jo. Zvlášť po předchozích nevydařených výkonech. Ale je to na každém hráči, já se snažím nepřipouštět so to, ale nevidím do hlav ostatních.

Jste tedy i proto rád, že teď přijde na řadu přestávka?
To každopádně.

Ve zbytku základní části už vás také nečekají dlouhé série doma ? venku, ty zápasy se budou střídat pravidelněji. Vítáte to?
Abych řekl pravdu, já na tohle až tolik nekoukám. Ale určitě je to individuální věc, každý to má jinak. Teprve se ukáže, jestli to pro nás bude přínos.