Chance playoff Strabag Rail extraligy

Série se stěhuje do Lovosic

29. 03. 2019


Čtvrtfinálová série Chance play-off Strabag Rail extraligy se stěhuje na sever Čech. Házenkáři Talentu Robstav-M.A.T. Plzeň v ní vedou nad Lovosicemi 2:0 na zápasy.

 

Sobotní třetí partie začíná v hale Chemik od 17 hodin. A plzeňští házenkáři by už po ní měli rádi jasno o postupu. "Vedeme sice 2:0, ale třetí krok bývá nejtěžší. Lovosice budou doma nebezpečnější, bude to znovu boj, ale to k play-off patří. Čeká nás tvrdá dřina," brzdí přílišnou euforii plzeňský kouč Michal Tonar st.
"V Lovosicích to bude úplně jiný zápas. Soupeře poženou diváci, bude to tam nesmírně těžké," doplnil ho pivot Jakub Šindelář, jenž se v pondělním druhém zápase blýskl osmi vstřelenými góly.
Čtyři branky ze stejného postu přidal jeho parťák Jakub Šíra. "Věděli jsme, že Lovosice aktivně brání, dostupují spojky. Tím vzniká prostor pro nás pivoty. Byl to záměr," vysvětloval Šindelář.
"Jsem rád, že mančaft dokázal zareagovat na skulinku v defenzivě soupeře. Když bude příště prostor na křídlech, zase to dohrajeme do nich. Každý zápas je jiný," pousmál se trenér Tonar.
Teď je tedy na jeho svěřencích, aby i na horké lovosické palubovce přidali jedno vítězství a ukončili čtvrtfinálovou sérii. Jenže Lovci se nevzdávají, doma chtějí vše ještě zdramatizovat.
"Nechci sérii končit za stavu 0:3. Chceme to dotáhnout aspoň ke čtvrtému zápasu, pak to může být zase otevřené," říkal už v Plzni nový lovosický kouč Pavel Farář.
A vyjádřil se i k absenci zkušeného Jiřího Motla ve druhém zápase. Byl snad zraněný? "Je to tak půl napůl. Chtěli jsme vyzkoušet i jiné varianty," překvapil odpovědí trenér Lovosic.
Ty se tak v Plzni spoléhali na jiného kanonýra, Václav Klimt nasázel ve dvou zápasech jedenáct gólů. "Hodně míčů končilo na brankářích a na blocích. Pokud chceme uspět, musíme doma zlepšit efektivitu střelby," uvědomuje si Klimt.
Sebevědomí jeho týmu zvedá i domácí bilance, v této sezoně ztratili Lovci v hale Chemik jen tři body za tři remízy, jednu tu v únoru uhrál i plzeňský Talent (28:28). Při nerozhodném výsledku v play-off určí vítěze sedmimetrové hody.
Případný čtvrtý zápas by se hrál v Lovosicích v pondělí 1. dubna od 19.15, rozhodující pátý by pak byl zase v Plzni v pátek 5. dubna ve 20 hodin.