Chance playoff Strabag Rail extraligy

STARŠÍ ŽÁCI TALENT ŠKODA JS PLZEŇ VYHRÁLI 1. ROČNÍK TURNAJE O PUTOVNÍ POHÁR ŘEDITELE ŠKODA JS a.s.

12. 11. 2018


Starší žáci Talent Škoda JS Plzeň se v termínu 2. - 4. 11. 2018 zúčastnili domácího turnaje O putovní pohár ředitele Škoda JS a. s., který byl uspořádán pro kategorie starších a mladších žáků.

Jednalo se o první ročník a podle ohlasů zúčastněných družstev, šlo o velice vydařený turnaj, přičemž všichni věří, že se toto klání stane tradicí a bude pokračovat i v následujících letech. 

Kategorie starších žáků byla vypsána pro 8 družstev, která se utkala systémem každý s každým na 2 x 15 minut.

Vzhledem k tomu, že se těsně před turnajem odhlásilo jedno přihlášené družstvo, byli jsme nuceni narychlo sestavit druhé družstvo, tak aby byl doplněn počet družstev na 8 účastníků. Druhé družstvo na turnaji vystupovalo pod hlavičkou RHC Talent Plzeň a bylo převážně tvořeno hráči Talentu Plzeň a doplněno o 3 hráče Slavie VŠ Plzeň a 1 hráčem HK Rokycany. Pro naši přípravu na žákovskou ligu to nebylo ideální, ale nakonec vše splnilo účel a všichni si zahráli 7 kvalitních utkání.

Obě družstva na turnaji sehrála kvalitní utkání, která v domácí soutěži Plzeňské ligy běžně nehrají a hráči, se přesvědčili, jak vypadá kvalitní házená. Díky družstvům ŠKP Bratislava ze Slovenska, HC Erlangen z Německa a SG Handball Westwien z Rakouska si museli hráči sáhnout na dno svých sil a předvést vše co natrénovali. I pro další česká družstva - Šťáhlavy, 1. HK Dvůr Králové a Duklu Praha byla tato konfrontace se zahraniční házenou jistě vítaným zpestřením.

Družstvo starších žáků Talent Škoda JS Plzeň se po dobrém výkonu ve všech utkáních stalo celkovým vítězem turnaje. Ačkoli nebylo v průběhu turnaje vše ideální, hráči prokázali vůli po vítězství, fyzickou připravenost i herní dovednosti. Dokázali plnit taktické úkoly, tak aby se zbytečnými chybami nepřipravovali o dobrý výsledek. To všechno si v turnaji vyzkoušeli a vcelku se ctí obstáli.

Nebudeme zde hodnotit jednotlivé hráče, ale rozhodně jsme vůči zahraničním družstvům nepropadli a pro hráče to byla cenná zkušenost s těžkými zápasy, které bychom potřebovali hrát častěji. Důkazem toho může být vyhlášení nejlepšího hráče turnaje Matěje Kováře z našeho družstva ostatními trenéry.

Také pro druhé družstvo RHC, sestavené na poslední chvíli, to byla výborná příprava a obrovské množství získaných zkušeností i s ohledem na to, že se takto sestavené družstvo poprvé sešlo až těsně před turnajem. Nezbývá tak než jejich vystoupení na turnaji hodnotit kladně.

Poděkování trenérů patří všem hráčům za přístup k jednotlivým utkáním, za nasazení a předvedenou hru.

Turnaj byl po všech stránkách úspěšný a jistě přinese do dalšího tréninku i zápasů hodně pozitivního, jak pro hráče, tak i pro trenéry.

 

Sestavy obou družstev:

Talent Škoda JS Plzeň :

Malina Jan, Gallivoda Pavel, Tříska Ondřej, Frank Oliver, Jozič Daniel, Schreiber Denis, Sinkule Jiří, Beneš Adam, Kovář Matěj, Štochl Jakub + Pašek Pavel, Bernhard Adam, Bláha Daniel, kteří střídavě hráli za obě družstva.

 

RHC Talent Plzeň:

Holeček Marek, Olivier  Richard, Bělohlavý Tomáš, Franěk Albert, Farkas Štěpán,Dubský Jiří, Veselý Jiří, Janoušek  Ondřej + Pašek Pavel, Bernhard Adam, Bláha Daniel.

 

Trenéři družstev:  Egermaier, Miček, Beneš

 

KOMPLETNÍ VÝSLEDKY TURNAJE STARŠÍCH ŽÁKŮ