Chance playoff Strabag Rail extraligy

S Frýdkem se hraje už v pátek

12. 12. 2018


Házenkáři Talentu Robstav-M.A.T. Plzeň sehrají poslední zápas letošního roku netradičně už v pátek, kdy od 20 hodin přivítají ve 14. kole Strabag Rail extraligy čtvrtý tým tabulky Pepino SKP Frýdek-Místek.

Soupeř se na čtvrtou příčku tabulky vyhoupl po nečekané kontumaci jejich říjnového utkání s Karvinou, ale i tak letos patří Frýdek-Místek k těm příjemnějším překvapením extraligy. Tým zkušeného kouče Jiřího Kekrta sice boduje především v domácím prostředí, ale dokázal vyhrát třeba i v Praze na Dukle nebo v Hranicích.
Teď tedy přijede do Plzně a má za sebou šňůru šesti vítězných zápasů v řadě, pět extraligových a jedno pohárové. Naposledy prohrál 3. listopadu v Lovosicích, kterým však nedávno ve čtvrtfinále Českého poháru porážku oplatil.
Ještě před cestou do Plzně se však Frýdek-Místek utká ve středu doma v televizním zápase s Kopřivnicí.
"Nemyslím si, že bychom byli uspokojení tak dlouhou sérií výher. Ba naopak, chceme, aby nám vydržela co možná nejdéle," říkal v rozhovoru pro klubový web Martin Kocich, druhý nejlepší střelec Frýdku-Místku.
Plzeňští házenkáři však naposledy doma prohráli s pražskou Duklou a další zaváhání už si nemůžou dovolit. "Máme víc času na regeneraci a přípravu, zápas s Frýdkem musíme zvládnout. Chce to ale podat lepší výkon," prohlásil po porážce s pražskou Duklou plzeňský trenér Michal Tonar st.
"Každá série jednou skončí. Asi se k tomu i malinko schylovalo, protože ani předchozí domácí zápasy nebyly z naší strany nic extra," připustil kouč Talentu a věří, že se před koncem kalendářního roku jeho svěřenci zase vrátí na vítěznou vlnu. "Hraje se v pátek, v osm večer. Ten čas není optimální, ale snad nám přinese štěstí," dodal Michal Tonar st.
Pak má extraliga přestávku až do 27. ledna, kdy do Plzně přijede Zubří.

.