Chance playoff Strabag Rail extraligy

První zápasy bývají ošemetné, uznal Tonar

26. 01. 2019


V kádru Talentu Robstav-M.A.T. Plzeň patří 25letý Michal Tonar ke služebně nejstarším hráčům. A tak je tedy jedním z nejpovolanějších mužů, aby hodnotil připravenost na jarní boje ve Strabag Rail extralize.

"V zimní přestávce jsme dobře potrénovali, dobili jsme baterky. Hodně jsme nabírali kondici, ale věnovali jsme se i našemu systému, ať už v obraně nebo útoku," říkal Michal Tonar v rozhovoru pro Český rozhlas Plzeň.
"Zároveň jsme měli dost času zapracovat na našem herním projevu, který na podzim nebyl ideální," doplnila střední spojka plzeňského Talentu.

Hodně vás trápilo především proměňování šancí. Jak tohle lze natrénovat?
Přesně tak, to byl na podzim náš největší problém. Těžko se to ale trénuje. Je na každém z nás, abychom si to srovnali v hlavě. Myslím si, že v tomhle směru přišla pauza vhod. Víc ale uvidíme v neděli. (úsměv)

Na úvod vás čeká poměrně atraktivní soupeř ze Zubří, které je ale letos až osmé. Co od nich po přestávce čekáte?
Těžko odhadovat, ty první zápasy po pauze bývají ošemetné. Nevíte, co od nich očekávat. Oni před sezonou změnili kouče, omladili kádr. Možná i to bylo znát, sehrávali se a teď pro to měli větší prostor. My se ale musíme spíš soustředit na vlastní výkony.

Extraligu teď vede Karviná o bod před vámi, v závěsu je Nové Veselí a Jičín. Bude tohle pořadí i na konci základní části?
To si netroufám odhadnout. Letos je extraliga ještě vyrovnanější než v předchozích sezonách. Netradiční mančafty se objevují nahoře, asi největším překvapením je právě Nové Veselí. Naopak Zubří nebo i pražská Dukla trochu strádají, ale určitě to tak nenechají. O play-off bojuje devět až deset týmů. Uvidíme, jak to bude vypadat na konci.

A kde byste chtěli být vy s Talentem?
Každopádně bychom chtěli druhou příčku minimálně udržet. Vždycky je v play-off lepší, když ty rozhodující zápasy hrajete doma. Ale i v základní části je ještě hodně zápasů, stát se může cokoliv. Hodně napoví ta první kola po přestávce. Ukáže se, jak na tom jednotlivé týmy jsou.