Chance playoff Strabag Rail extraligy

Pohodová výhra Talentu v Hranicích

06. 03. 2019

Házenkáři Talentu Robstav-M.A.T. Plzeň dál svádějí souboj o první příčku s mistrovskou Karvinou. Po sobotním vítězství v Hranicích 30:25 jsou druzí jen kvůli horšímu skóre.

Zatímco Hranice porážkou definitivně přišly o šanci na play-off, plzeňští házenkáři dál zůstávají ve hře o vítězství v základní části. Rozhodnou až poslední dvě kola, v nichž Talent nejprve přivítá v sobotu od 18 hodin Litovel a končí v pondělí 18. března televizním zápasem v Novém Veselí. Jejich soupeř z Karviné hostí pražskou Duklu a v posledním kole jede do Lovosic.
"Na play-off ještě nemyslíme. My teď chceme zvládnout poslední dva zápasy a pak se uvidí," odhání plzeňský trenér Michal Tonar st. veškeré spekulace. V Hranicích byl spokojený, že jeho svěřenci zápas s nepříjemným soupeřem zvládli bez větších obtíží. "Dá se říct, že to bylo jedno z těch klidnějších vítězství v této sezoně. I když my jsme do Hranic jeli s respektem, tam se nikdy nehrálo dobře. Jsem rád, že až na zraněné Šafránka s Doudou mohli dostat prostor všichni hráči a popasovali se s tím dobře," těšilo kouče Talentu.

Hosté sice po třinácti minutách prohrávali 5:7, ale pak otočili na 8:7 a už ani jednou Hranice nepustili do vedení. Další trhák se jim povedl v závěru první půle, kdy odskočili z 11:9 až 14:9 pět minut před půlí. V poločase vedl Talent pohodlně 16:11.
Po změně stran na hřišti dominovali především brankáři, a to jak na domácí straně matador Kučerka, tak u hostů Šmíd, jenž už v první půli vystřídal Herajta. Ze hry měl více hostující celek a prakticky neustále si držel náskok pěti branek i přesto, že postupně dostali šanci všichni hráči z lavičky.
"
Možná jen horší koncovka ve druhé půli, kdy nás několikrát vychytal gólman Kučerka, nás připravila o výraznější vítězství. V téhle fázi soutěže, ale není nutné honit skóre. Důležité je vyladit formu na vrchol sezony," doplnil trenér Tonar.

Cement Hranice - Talent Robstav-M.A.T. Plzeň 25:30 (11:16). Branky Hranic: Mičkal 9/4, Pernička 5, T. Mlotek, Indrák, Varhaník a Bechný 2, Kozlovský, Andrš a Padalík 1. Rozhodčí: Kozler, Zych. Sedmičky: 4/4:4/3. Vyloučení: 5:2. Diváků: 109. Sestava a branky Plzně: Šmíd, Herajt - Vinkelhöfer 3, Ivančev 2, M. Tonar 4/3, Stehlík 7, Šíra 4, Nejdl 3, Chmelík 2, J. Tonar 1, Šindelář 1, Wildt 2, Kačín 1, Šafránek, Bičiště, Douda.