Chance playoff Strabag Rail extraligy

Po pauze přijedou do Plzně Lovosice

30. 10. 2018


Teprve podruhé v této sezoně se představí házenkáři Talentu Robstav-M.A.T. Plzeň domácímu publiku. V předehrávce 7. kola Strabag Rail extraligy přivítají v úterý od 18 hodin tradičního rivala Lovosice.

 

A půjde o souboj třetího celku extraligové tabulky s pátým, oba mají na kontě shodně osm bodů. Zatímco Lovosice je nasbíraly výhradně v domácím prostředí, plzeňští házenkáři je museli převážně importovat zvenku, protože doma hráli pouze jednou, s Brnem (28:22).

"Věřím, že tentokrát bude náš výkon o hodně lepší než minule doma," doufá trenér Michal Tonar st., že s kvalitou soupeře vzroste i výkon jeho celku. Zápasy na hřištích soupeřů leccos naznačily. Šest bodů vybojovaných na horkých palubovkách soupeřů a jediná porážka v Karviné jsou potvrzením solidní formy.

Teď půjde o to, předvést ji před domácím publikem. "Po dlouhé době hrajeme doma, navíc teprve podruhé. Všichni se těšíme," říká i za tým trenér Talentu a spoléhá i na podporu věrných fanoušků.

Bude jistě potřeba, neboť s Lovosicemi přijedou minimálně jejich bubeníci. A poženou svůj tým na zteč. "Pokud chceme hrát o přední příčky tabulky, musíme jít za vítězství v každém zápase," naznačil pro klubovou televizi lovosický kapitán Jiří Motl, že se nezaleknou ani Plzně.

A právě nejlepší extraligový střelec je největším nebezpečím v týmu úterního soupeře. "Pořád patří k tahounům mužstva, stejně jako Bouček na střední spojce. Uvidíme, do jaké formy se dostal Klimt nebo Jonáš," připomněl kouč Tonar levorukou spojku, která odešla do Lovosic v létě výměnou za odchovance Davida Bičiště.

Žádnou speciální obranu na Motla však plzeňský trenér nechystá. "Defenziva nám od pohárových zápasů v Konstantě funguje. Navíc máme několik variant," těší trenéra plzeňského Talentu. I útočně laděnou Karvinou udrželi v jejím prostředí na 24 nastřílených brankách.

A co očekávat od Lovosic?

"Trenér Berka zůstal, takže velké změny v herním stylu neočekávám. Tak trochu doufám, že jim bude chybět obranář Landa, který byl pilířem defenzivy," připomněl Tonar konec kariéry jedné z lovosických opor let minulých. Do Plzně už teď přijede v roli asistenta trenéra Milana Berky.

Plzeňskému týmu budou vedle dlouhodobého maroda Jakuba Tonara chybět i další spojky Nejdl a Bičiště. Minulý týden byl nemocný i Chmelík, ale ten by měl nastoupit.