Chance playoff Strabag Rail extraligy

Plzeňští házenkáři vyhráli na úvod přípravy v Chamu

05. 08. 2018


Házenkáři Talentu Robstav-M.A.T. Plzeň vyhráli v pátečním přípravě v německém Chamu (28:17), kde slavili 90. výročí založení házené ve městě.

Utkání se hrálo v příjemné atmosféře, ale nesmírném vedru, teplota v hale vysoko přesahovala 30 stupňů Celsia. I tak se ale diváci dočkali kvalitní házené, od začátku měli jasně navrch házenkáři českého vicemistra. A to i přesto, že kouč Michal Tonar st. hodně točil sestavou. "Chtěl jsem, aby se zatížení rozložilo na co největší počet kluků. Přece jen máme za sebou poměrně náročný kondiční blok," vysvětloval trenér plzeňského Talentu.

Už v první půli získali jeho svěřenci sedmibrankový náskok ? 14:7, který postupně narostl až na konečných 28:17. "Výsledek ale není v téhle fázi vůbec podstatný, pro kluky to byl takový seznamovací zápas. Chtěl jsem vidět, jak budou reagovat po velké zátěži, bylo to hodně i o morálce," pokračoval kouč Tonar, který postrádal kvarteto akademických reprezentantů (Herajt, Šafránek, Chmelík, Nejdl) a juniory Cvikla se Sedlákem.

"I tak jsme měli téměř každý post zdvojený," potěšila kouče Talentu šíře kádru. Jedinou výjimkou bylo pravé křídlo, kde tak na část zápasu alternovali Stehlík a Bičiště, kteří nastupují na spojkách. "I když se hrálo spíše v tréninkovém tempu, to utkání splnilo svůj účel," říkal Tonar po vítězství 28:17.

Německý Cham trénuje český kouč Filip Tureček a v sestavě má i další odchovance plzeňské házené - Tahovský, Mandaus, Soukup a Klíma. "Chvílemi jsem si připadal jako na zápase dvou českých celků," usmál se Michal Tonar st.

V příštím týdnu čekají jeho svěřence dva zápasy s podstatně těžšími soupeři. V úterý hrají od 18 hodin v městské hale se švýcarským Suhr/Aarau. Klub, jehož barvy hájí plzeňský odchovanec Milan Škvařil a teď od léta i David Poloz. "To bude hodně zajímavá konfrontace," těší se trenér Talentu. Ve čtvrtek pak hrají plzeňští házenkáři v Aue s tamním účastníkem druhé bundesligy.

"Malinko už tomu uzpůsobíme i tréninky v týdnu, ubude kondice, ale v posilovně pojedeme pořád stejné dávky. Přidáme víc tréninků v hale s míče, aby si noví kluci postupně zvykali na naše kombinace," doplnil kouč Tonar.

Během pondělí už se do přípravy zapojí i akademičtí reprezentanti.