Chance playoff Strabag Rail extraligy

Plzeň vs. Karviná. Stejné finále jako loni

10. 05. 2019


Házenkáři Talentu Robstav-M.A.T. Plzeň vyzvou v boji o mistrovský titul Baník Karviná. Série hraná na tři vítězné zápasy začíná v neděli od 10.30 hodin městské hale na Slovanech.

 

Stejní soupeři se v extraligovém finále střetli před rokem, tehdy se z titulu radovala po vítězství 3:1 na zápasy Karviná. Plzeňský Talent letos tak prahne zákonitě po odvetě, i když uznává kvality soupeře.

Semifinálové boje zvládly oba týmy ve třech zápasech, Talent vyřídil Jičín a Karviná pražskou Duklu. Tak byl před závěr sezony větší prostor nabrat síly a doléčit šrámy. "Těch čtrnáct dnů nám pomohlo doléčit nějaké šrámy, takže do nedělního prvního finále jdeme kompletní. To je pozitivní," hlásil plzeňský kouč a připomněl loňské zdravotní lapálie.

 

Jak jste na finále připraveni?
Věřím, že dobře. Pomalinku jsme se vrátili do herní pohody, asi to bylo cítit i ve třetím zápase s Jičínem, i když ten už byl přes polovinu zápasu odevzdaný, naše hra měla potřebné parametry. Já doufám, že se to bude zlepšovat a forma bude gradovat.

 

Zase jste však měli mezi sériemi delší pauzu, nerozhodí to mančafty?

Nebyly to tentokrát tři týdny. Přípravu jsme proložili i herními věcmi, trošičku jsme to změnili. Jsem optimista?

 

Začínáte doma, kde jste letos neprohráli. Bude to výhoda?

Proto jsme bojovali do posledního zápasu, abychom tuhle výhodu měli. Doufám, že jsme tak zkušený tým, že s tím tlakem, který je na nás vyvíjený, že doma musíme, se popereme dobře. Takhle jsme to chtěli, teď tady tu situaci máme. Doufám, že domácí neporazitelnost zase ubojujeme.

 

Je cítit z týmy touha po odplatě za loňskou porážku ve finále?

Hráči něco v hlavách mají. Loni byl systém trošku jiný, z Karviné jsme jeli za stavu 0:2, doma jsme zabojovali. Jaký byl ten zápas tam, to si dobře pamatujeme. Kluci jsou zdravě nažhavení, těšili jsme se na finále celou sezonu a teď už není na co čekat. Hráči ze sebe musí vydat co nejlepší, co v nich je.

 

Po roce jsou za ve finále Karviná a Plzeň. Je to důkaz, že jsou momentálně o kus před ostatními?

Asi je to tak, oba týmy to potvrzovaly i během sezony, porážek bylo málo. To, že v základní části někdo vyhraje o gól, není o tom, že tým nemá kvalitu. Směřovalo se to k tomu, aby tyhle mančafty byly po základní části co nejvýš a potvrdily to. V tabulce tam byl i za druhým místem nějaký odskok, takže oba kluby potvrdily to, že patří k favoritům na titul.

 

Loni vás Karviná zaskočila hrou v sedmi bez gólmana, jste na to teď lépe připravení?

Oni se na to hodně upnuli, funguje jim to celou sezonu. Jestli vymyslí ještě něco jiného, to je na nich. My jsme se na tuhle variantu připravovali, až první zápas ukáže, zda dostatečně. Zda naše obrana bude fungovat a dostaneme je pod tlak. Zdokonalili to, ale i my jsme udělali pokrok a já bych zbytečné obavy z tohohle nechtěl mít.