Chance playoff Strabag Rail extraligy

Pauza v extralize skončila. Do Plzně přijede Zubří

25. 01. 2019


Po zimní přestávce se opět rozběhne Strabag Rail extraliga. A jeden ze šlágrů 15. kola se bude hrát na západě, kde v neděli od 10.30 hodin přivítá domácí Talent Robstav-M.A.T. Plzeň v repríze posledního semifinále play-off Zubří.

A to využilo pauzu i k posílení kádru, z rozpadajících se Topoľčan přišel slovenský reprezentant Miroslav Hlinka, 22letý pravák na spojku. "Měl by zacelit místo na levé spojce po Jirkovi Tillerovi, může hrát i na středu, navíc je použitelný v útoku i obraně," okomentoval pro svazový web příchod nového hráče zuberský kouč Dušan Poloz.
"Víme o něm, zjišťovali jsme čerstvé informace, v přípravě patřil k nejlepším hráčům soupeře. Doufám však, že naše defenziva je natolik kvalitní, že ji jeden hráč výrazně neovlivní," reagoval Michal Tonar st., trenér Talentu Robstav-M.A.T. Plzeň.
Domácí půjdou do zápasu v plné síle, po téměř roce bude připravit nastoupit v extraligovém zápase i Jakub Tonar. "Takže věřím, že i u nás dojde k posílení palebné síly. V lepší formě by navíc měl být Bičiště," připomněl kouč Talentu, že více zdráv už je i další podzimní marod.
Zápasy se Zubřím mají pro Plzeň vždy zvláštní náboj, střetávají se dvě házenkářské bašty. Navíc tentokrát jde o reprízu loňského semifinále play-off. "Čekáme těžký zápas, bude to boj. Musíme být koncentrovaní a připravení na jakoukoliv situaci. Ale hrajeme doma, kde nehodláme ztrácet body," vzkázal trenér Tonar.
Soupeř ale není v komfortní situaci, musí bojovat o pozici v elitní osmičce a tak i na západ Čech pojede s cílem bodovat. "Jsme si vědomi síly Plzně a jejich ambicí v každé sezoně. Náš tým se jede vynasnažit předvést co nejlepší výkon. Doufáme, že ten bude stačit k dobrému výsledku," doplnil kouč Dušan Poloz.
Na podzim se oba soupeři rozešli v Zubří smírně 26:26, v už zmíněné semifinálové sérii uspěl plzeňský Talent.