Chance playoff Strabag Rail extraligy

Omluva fanouškům a vysvětlení rozpisu utkání

06. 10. 2018


Tímto se všem fanouškům omlouváme, nicméně jsme se ze všech sil snažili Pohár EHF do Plzeně dostat. Měl to být svátek pro všechny fanoušky plzeňské házené, kteří se těšili na špičkový evropský klub. Talent  Plzeň, přešel přes skotský Glasgow do druhého kola Poháru EHF, v němž jim los přisoudil za soupeře špičkový rumunský klub HC Dobrogea Sud Constanta. Jenže oba pohárové zápasy se nakonec odehrají v Rumunsku.

 

Důvod? Poněkud bizarní... V termínu odvety, která se měla hrát v Plzni druhý říjnový víkend, je totiž městská hala obsazená, zaplní ji Evropský pohár v karate. Nabízel se pátek večer, jenže s tím by musel soupeř souhlasit. To se však nestalo.

"Přesun mimo oficiální víkendové termíny bez souhlasu soupeře povoluje evropská federace jen z důvodů jako je státní svátek, volby či televizní přenos. A televize měla zájem o sobotní utkání," vysvětloval Jan Štochl, sportovní manažer Talentu Robstav-M.A.T. Plzeň, který celou záležitost s rumunským klubem vyjednával.

Souhlas nezískal, proto se oba zápasy hrají v Rumunsku. "Mrzí nás to o to víc, že jsme letos dostali od města dotaci přímo na účast v evropském poháru. Ale nakonec v městské hale hrát nemůžeme. V tom vidím velký paradox," pokračoval manažer plzeňského klubu.

Velké akce jsou v městské hale plánovány až s ročním předstihem. Los Poháru EHF byl teprve v červenci, pak už nebyla šance se v některých termínech do haly dostat. Kolize však letos nenastala jen na pohárové utkání, klub musel z důvodu obsazené haly překládat i tři extraligové zápasy. "I proto jsme museli odehrát první čtyři zápasy venku, což také není ideální," připomněl Jan Štochl.

V tradičním házenkářském čase, tedy v neděli dopoledne, se bude v Plzni hrát v první polovině Strabag Rail extraligy pouze jednou.

"Městská sportovní hala má v názvu sportovní, takže by měla sloužit hlavně sportu a propagaci plzeňských klubů," doplnil ho předseda klubu Pavel Drobil.

Jenže extraligové zápasy museli letos házenkáři překládat i kvůli koncertu nebo výstavě. "Navíc od října máme k dispozici krásné zázemí v nové hale tři, které by se hodilo zrovna na ty pohárové zápasy," doplnil Jan Štochl.

Uvidíme. Třeba plzeňský Talent v rumunské Konstantě proti favorizovanému soupeři překvapí a v Plzni se bude hrát třetí kolo Poháru EHF. Tedy, pokud zrovna nedojde k další termínové kolizi...