Chance playoff Strabag Rail extraligy

Odveta i s úroky, Jičín odjel s debaklem

26. 02. 2019


Házenkáři Talentu Robstav-M.A.T. Plzeň si nedělním vítězstvím nad Jičínem (36:23) zajistili pozici v elitní čtyřce Strabag Rail extraligy. Čtvrtfinále play-off tak budou začínat 24. a 25. března doma.

 

"Já doufám, že to je jen první krůček a minimálně udržíme druhé místo. A uvidíme, jak to dopadne na spodku osmičky, koho nám to přihraje do čtvrtfinále," říkal po utkání s Jičínem plzeňský kouč Michal Tonar st.
A evidentně byl rád, že si konečně užil vítězství bez nervů. Jeho svěřenci dali od úvodních minut jasně najevo, kdo bude pánem na hřišti. Za sedm minut vedli 7:4, když střelecky táhl tým v těchto chvílích srbský házenkář Ivančev.
Pak sice hosté snížili na 8:6, ale následovalo téměř deset minut, kdy nedali gól, a Talent šňůrou branek odskočil na 14:6. I přes mírné vzepětí Jičína měl v poločase komfortní náskok 19:13.


I po změně stran pak skóre utěšeně narůstalo ve prospěch domácích, kteří tak mohli dát větší prostor i hráčům z lavičky. Zastavili se až na konečném skóre 36:23.
"Po dlouhé době to bylo vítězství bez nervů. Myslím, že od začátku jsme byli jasně lepší. Dobře jsme bránili, dařila se nám i střelba. Na Jičínu se asi podepsala středeční domácí porážka s Kopřivnicí. Pochvala patří celému mančaftu, i když tam byly určité momenty, kterých bychom se chtěli vyvarovat. Ale máme na to ještě tři zápasy základní části, které bychom rádi zvládli vítězně. Věřím, že na play-off budeme dobře připraveni," prohlásil trenér Talentu.
"My jsme hlavně nechtěli rozchytat jejich gólmana Veverku, a to se nám povedlo," usníval se kapitán Petr Vinkelhöfer, jenž mu sám nasázel sedm gólů. Jičín nápor Talentu nezastavil, ani když gólmany v brance točil. Body zůstaly zaslouženě v Plzni.
Ta se v příštím kole představí 2. března v Hranicích, kde se hraje už od 10 hodin. Poslední domácí zápas s Litovlí je na programu o týden později od 18 hodin. A základní část Strabag Rail extraligy zakončí Talent 18. března televizním duelem v Novém Veselí.

Talent Robstav-M.A.T. Plzeň HBC Ronal Jičín 36:23 (19:13).

Branky Jičína: M. Tonar 8/1, Vinkelhöfer 7, Ivančev a J. Tonar 6 - Horut 11/4, Groh 4, Krahulec a Kostelecký 3, Hlava a Miľko 1. Vyloučení: 1:5. Sedmimetrové hody: 1/1:4/4. Rozhodčí: Bečička, Horák. Diváků: 720.
Sestava a branky Talentu: Herajt, Šmíd - Vinkelhöfer 7, Ivančev 6, M. Tonar 8/1, Šindelář 4, Stehlík 1, Chmelík 3, J. Tonar 6, Šíra, Nejdl, Wildt 1, Šafránek, Kačín.