Chance playoff Strabag Rail extraligy

Nejdl bere angažmá v Plzni jako výzvu

04. 09. 2018


V létě přišel do Plzně ze Strakonic, aby posílil palebnou sílu týmu. "Angažmá v Talentu beru jako velkou výzvu a udělám všechno proto, aby se ze mně stal lepší házenkář," hlásil 20letý Tomáš Nejdl po pohárových zápasech se skotským HC Glasgow. V Plzni bude nejen hrát házenou, ale také studovat fyzioterapii na Západočeské univerzitě.

 

Jaké byly první ostré zápasy v dresu plzeňského Talentu?

No ostré? Při vší úctě ke Glasgow, tak těžší zápasy jsme odehráli předtím v přípravě nebo na Prezidentském poháru v Prešově. Tam jsme potkali kvalitnější soupeře, jak se ukázalo. Teď bylo naší povinností vyhrát a postoupit do dalšího kola.

Co byste řekl o skotském soupeři?

My jsme před těmi zápasy vůbec neměli představu, co nás čeká. Věděli jsme, že papírově budeme favoritem. Oni hráli, co uměli, snažili se. My jsme se s tím museli poprat.

Jak jste vy osobně zatím spokojený se svým vytížením? Na spojkách se vás točí víc...

V Plzni je zdravá konkurence. A to by mělo hnát člověka k lepším výkonům. Jsem rád, že jsem tady. Na jaře byl ve Strakonicích i kmenový hráč Talentu Eduard Wildt.

Zjišťoval jste si od něho, co vás tady čeká?

Samozřejmě, že jsem se ho ptal, co je tady za lidi v mančaftu, i když některé kluky jsem znal z juniorské reprezentace. Eda mi říkal, ať do toho jdu, že to bude super. A potvrdila se jeho slova.

Jak vás kabina přijala?

Všechno je v naprosté pohodě, jako bych kluky dlouho znal. Je tady kamarádská atmosféra.