Chance playoff Strabag Rail extraligy

Na úvod jasná výhra v Kopřivnici

12. 09. 2018


Házenkáři Talentu Robstav-M.A.T. Plzeň zvítězili v prvním kole extraligy na horké půdě v Kopřivnici jasně 38:29. Teď je čeká další cesta ven, v sobotu hrají v Praze na Dukle.

 

Utkání v Kopřivnici se rozhodlo prakticky už prvním poločase. I díky tomu, že gólman Herajt zlikvidoval pět sedmiček soupeře, získal plzeňský Talent devítibrankový náskok - 21:12.

"Jeli jsme do Kopřivnice s respektem. Nevěděli jsme, co od soupeře čekat. Naštěstí všichni podali perfektní koncentrovaný výkon a už v první půli jsme položili základ k vítězství," hlásil cestou z Kopřivnice do telefonu plzeňský trenér Michal Tonar st.

Ve druhém dějství už si jeho tým náskok pohlídal, i když se na palubovce protočili všichni hráči ze soupisky. "Samozřejmě, že za takového stavu je člověk odvážnější," uznal plzeňský kouč, že stav zápasu mu nahrával.

Střelecky tým táhnul zkušený levák Stehlík, autor osmi gólů, šest branek přidal srbský házenkář Ivančev a pětkrát se trefil Michal Tonar ml. Do střelecké listiny se zapsali všichni hráči Talentu s výjimkou gólmana Šmída.

"Nechci nikoho vyzdvihovat. Byl to týmový výkon, od výborných gólmanů přes slušnou defenzivu a dát venku osmatřicet branek, je perfektní," pokračoval trenér Talentu. "Je to příjemné, ale musíme zůstat nohama na zemi," brzdil zároveň přílišnou euforii a poodkryl i některé nedostatky. "V defenzivě ještě nějaká ta okénka byla, teď máme týden na to, abychom zapracovali na zlepšení," naznačil Michal Tonar st.

Vítězství je podle něho o to důležitější, že teď hraje Talent i další tři zápasy venku. Ten první už v neděli v Praze proti Dukle. "A tam to znovu nebude nic jednoduchého. Pak jedeme do Frýdku, který považuju za černého koně soutěže, a také v Zubří to bývá těžké," popsal trenér Tonar sérii zápasů na palubovkách soupeřů.

Domácímu publiku by se házenkáři Talentu měli poprvé představit až začátkem října proti Brnu. "Termín je ale pořád ještě otevřený, neboť ještě nejsou definitivní termíny poháru EHF. Podle toho se bude případně překládat utkání si Brnem," připomněl manažer Jan Štochl, že ve stejném termínu čeká Talent úvodní zápas 2. kola Poháru EHF s rumunskou Konstantou.

 

KH Kopřivnice ? Talent Robstav-M.A.T. Plzeň 29:38 (12:21), nejvíce branek domácích: Petřík 6/4, Gřes 5, Očkovič 4/2. Rozhodčí:Baader, Novotný. Sedmičky: 11/6:2/1. Vyloučení: 2:5. ČK: Šíra (Plzeň). Diváků: 300. Sestava a ranky Talentu: Herajt 1, Šmíd - Vinkelhöfer 1, Ivančev 6, M. Tonar 5, Šindelář 4, Stehlík 8/1, Chmelík 4, Šafránek 3, Douda 3, Nejdl 1, Šíra 1, Wildt 1.