Chance playoff Strabag Rail extraligy

Mladší dorostenci zakončili sezónu prohrou ve Frýdku Místku

18. 05. 2019


Tomáš Vybíral, trenér:

 

Kluci přistoupili k poslednímu zápasu na jaře  proti silnému soupeři hrajícímu o medailové pozice v lize velice zodpovědně a především s tolik potřebným nasazením, které nám výrazně chybělo v posledních zápasech. I přesto jsme celou první část poločasu prohrávali až o 4 góly, k čemuž dopomohly i některé hodně nepochopitelné výroky rozhodčích. Přesto jsme trpělivostí a dobrým herním projevem stáhli náskok soupeře do poločasového výsledku pouze o 2 branky.  Především v obraně fungoval tým velice zodpovědně, soupeř kromě prostoru levého křídla téměř skóroval pouze náhodně. Trpělivostí a s neustálým vysokým nasazením jsme v průběhu 2. poločasu zápas otočili a vedli až o 3 branky. V tu dobu jsme však trochu vypadli z tempa a přestali hrát důrazně, začali kupit některé individuální chyby a nedokázali tak odskočit soupeři na rozhodujcí brankový rozdíl. Pak však bohužel zaúřadovali opět oba rozhodčí a sérií hodně kontroverzních rozhodnutích a především vč. 4 vyloučení v posledních pěti minutách nás soupeř se štěstím dotáhl a nakonec vstřelil I vítěznou trefu. Unavení kluci pak už neměli sílu v permanentním oslabení ještě zvrátit šanci.

Nikdy se nevyjadřuji a nechci svádět výsledky na rozhodčí, nicméně v tomto zápase to bylo až příliš markantní. Na tuto úroveň ligy hloupými i cílenými nepřestnostmi rozhodčí v pravý okamžik ovlivnili celý zápas. Těžko se pak hráči (obecně všichni) v tomto věku přesvědčují o smyslu fairplay.

Gratulujeme soupeři, který má velkou šanci získat stříbro (za letos suverénním Zubřím), celou sezónu si udržoval trvalou výkonnost bez větších výkyvů.

Dle mého názoru jsme na naší straně měli většinu doby lepší herní projev a kvalitu, vč. nasazení, bohužel jsme ale nedokázali dříve utkání rozhodnout. Poděkování patří všem hráčům, a to i těm z lavičky, kteří se na hřiště ve vypjatém zápase nedostali.