Chance playoff Strabag Rail extraligy

Mladší dorost zakončil ligovou sezónu

18. 05. 2019


Mladší dorostenci si poslední kolo 1. ligy mladších dorostenců předehráli a tak byl jejich ned+ělní  zápas ve Frýdku Místku posledním v této sezóně. Trenér Petr Štochl tak krátce zhodnotil uplynulou sezónu:

 

Prohrou ve Frýdku Místku o jediný gól, 22:23, jsme zakončili své účinkování v letošní sezóně 1. ligy mladšího dorostu. Umístění v první šestce soutěže považuji za dobré a odpovídající naším možnostem.

V každém případě ovšem nepovažuji za vhodné se ještě i v kategorii mladšího dorostu orientovat jen na výsledek. Samozřejmě chceme vyhrávat a umístit se co nejlépe, ale základem musí být radost ze hry a posun jednotlivců i týmu v jednotlivých herních činnostech. Cílem je předat kluky do další kategorie se zvládnutými dovednostmi a návyky, optimálními pro hráče přicházejícího z mladšího dorostu. Vše tak, aby zvládli přechod do staršího dorostu a poté do kategorie mužů, kde je již na vrcholové úrovni žádoucí orientace na výsledek a na aktuální výkonnost.

Z této filozofie také vycházel náš přístup ke klukům, snažili jsme se posunout je zejména v individuálních herních činnostech a to v těch elementárních, jako je přihrávka, zpracování míče a to i v pohybu, střelba, správná volba prostoru a orientace na hřišti, uvolnění 1:1, spolupráce v malých skupinách, základní herní systémy v obraně, útoku, či přechodu do útoku i obrany.

Zásadní myšlenkou bylo, aby se každý hráč dokázal zlepšit, aby posunul svoji vlastní výkonnost, aby se porovnal zejména sám ze sebou, vylepšoval své přednosti a odstraňoval nedostatky.

 

Pevně doufám, že se nám toto povedlo, každý z hráčů udělal osobní výkonnostní pokrok.  Obzvlášť mě ovšem těší pokrok v herním projevu, zlepšili jsme se v pohybu po hřišti, ve volbě vhodných prostorů pro danou činnost, v disciplíně i trpělivosti. Začínáme si uvědomovat, že jde o týmový sport, kde má každý hráč své úkoly na hřišti, stejně jako svoji sociální úlohu ve skupině, a že v momentě, kdy tyto nebude plnit, nebude fungovat tým ani na hřišti, ani mimo něj.  Toto považuji za velmi významný faktor, na němž jsme pracovali a který se nám povedlo do týmu integrovat.

 

Tímto bych tedy rád hráčům poděkoval za celou sezonu, stejně tak i jejich rodičům za podporu, ročníku 2002 držím palce v kategorii starších dorostenců a na ročník 2003 se budu těšit i v sezóně příští.

 

Petr Štochl