Chance playoff Strabag Rail extraligy

Mladší dorost zajel k přípravnému utkání do Coborgu

17. 01. 2019


Mladší dorostenci o víkendu sehráli první přátelské přípravné utkání v Bavorském Coburgu, což je náš spřátelený klub a pravidelný účastník našeho letního Memoriálu M.Šafra. Velice kvalitní soupeř je v současnosti je na 2. postupovém místě Bavorské ligy v kategorii mladšího dorostu do kvalifikace do celostátního Německé mistrovství této kategorie, kterého se pravidelně účastní.

Pro utkání jsme po dohodě se soupeřem zvolili netradiční časový model 6x 15? samostatných ?mikro-zápasů?, kdy do každé části nastoupí vždy trochu jiné sestavy. Hlavním záměrem bylo, že ve hře dostanou velký časový prostor všichni hráči vč. těch, kteří přes rok tolik nehrají, což se splnilo naprosto dostatečně ? navíc s námi nejeli dvě zraněné opory Leon Kaplan a Láda Rychal. Další snahou ale bylo vyzkoušení si všech herních variant a především v různých sestavách.

V každé části zápasu se z naší strany projevovaly velké výkyvy v nevyrovnanosti výkonů z právě probíhající zimní přípravy. Některé pasáže hry byly jako ?na houpačce?, kdy kluci předváděli výbornou obranu s nedotaženými akcemi v útoku a naopak. Přesto, že jsme se snažili jednotlivé části zápasu modelovat na určité věci, tak jsme nebyli schopni je předvádět delší časový úsek, a to i bez ohledu na kvalitu soupeře. Zejm. v útočné činnosti se opět projevovala naše největší bolest, tj. že od jisté chvíle hráči přestanou na hřišti dodržovat zvolené pokyny a systém hry se tak zvrhne do souboru individuálních aktivit jednotlivců. Každý z hráčů ale zaslouží naopak pochvalu za velkou snahu a chuť něco na hřišti ukázat.

Konečný výsledek (3x vítězství a stejný počet proher) není až zas tak důležitý. Zásadní pro nás bylo zjištění, které činnosti musíme v další části přípravy více pilovat. Někteří kluci si rovněž ověřili, zda svojí kvalitou ne/dokážou na této úrovni konkurovat. A v čem by se měli snažit zásadně zdokonalit v základních individuálních činnostech typu přihrávka atp.

Děkujeme rovněž za výbornou organizaci trenéra domácích Jense Pusserta i za menší pohoštění před náročnou cestou zpět.

trenér Tomáš Vybíral