Mládežnický deník

16. 09. 2017

Tomáš Vybíral shrnuje utkání mladšího dorostu ve svém mládežnickém deníku.

NEDĚLE 10.9.2017

Tuto neděli rozehráli svou nejvyšší soutěž rovněž mladší dorostenci, a to vítězným zápasem s ambiciózním nováčkem ze Žďáru nad Sázavou. Pro velkou část hráčů to byl křest ohněm, ačkoli již v loňské sezóně někteří sbírali v 1.lize zkušenosti. Ačkoli se na domácích hráčích od počátku projevovala trochu nervozita zejm. při zakončování šancí, tak díky dobré obraně a zákrokům brankaře jsme postupně vedli až o 5 branek. O tento náskok jsme však několika minutovým výpadkem s technickými chybami a pokračujícím neproměňováním jasných šancí přišli, v poločase byl tak výsledek pouze 10:8.

V 2.poločase pokračovali oba celky v nepříliš pěkné, ale tvrdé a bojovné házené. Opět zlepšenou hrou v obraně, výbornými zákroky brankaře a střelbou spojek jsme udržovali nevelký náskok o 3-4 branky. Nedokázali jsme odskočit na větší uklidňující rozdíl a tvrdě hrající soupeř neustále hrozil a pokoušel se o zvrat až téměř do konce zápasu. Kluci však zabojovali a dokázali již vedení udržet.

Nejlepšími našimi hráči byli jednoznačně v brance Láďa Rychal a s 9 góly střelecky disponovaný Tomáš Matoušík.

ZÁPIS UTKÁNÍ

SOBOTA 16.9.2017

„Druhý letošní zápas hrál ml. dorost s adeptem na celkové vítězství v lize, na horké půdě v Novém Veselí.  Začátek se nám povedl a s výborně chytajícím brankářem Rychalem a téměř bez technických chyb byl stav v poločase nadějných 11:11. Druhý poločas jsme začali také dobře, nicméně  po pár velice přísných vyloučeních se zápas zlomil ve prospěch domácích. Výsledek je nakonec spravedlivý, našim hráčům ke konci již docházely síly a domácí toho využili k jasnému vítězství. Vliv na výsledek tak má naše trvající velká marodka (v podstatě 3-4 hráči základní sestavy jsou mimo, další hrají s ne zcela doléčenými zraněními), takže nebyla šance vystřídat a celý zápas jsme odehráli prakticky v 7 hráčích. Střelecky se tentokrát dařilo nejvíce Kaplanovi s 8 brankami.