Chance playoff Strabag Rail extraligy

MLADŠÍ ŽÁCI TALENT ŠKODA JS PLZEŇ VÍTĚZI PŘEBORU PRAHY MLADŠÍCH ŽÁKŮ

26. 05. 2019


Mladší žáci Talent Škoda JS Plzeň měli v sobotu 25. 5. 2019 na programu poslední 10. turnaj Přeboru Prahy sk. A v rámci soutěžního ročníku 2018/2019, jehož pořadatelství připadlo na družstvo TJ JM Chodov A. V rámci 10. kola Přeboru Prahy se ve sportovní hale v Chodově postupně utkali s družstvy Dukla Praha A, Dukla Praha B, Lions Hostivice 2006 a TJ JM Chodov.

První utkání s Duklou Praha A bylo od počátku, zejména díky naší velmi dobré obraně, v režii našich chlapců a dovedli ho do konečného vítězství v poměru 10:6. Ve druhém utkání proti družstvu Dukla Praha B byl poločas v osobní obraně velmi vyrovnaný a skončil remízou 7:7. Druhý poločas tvořený hrou měli již chlapci mírnou převahu a dovedli utkání do vítězství v poměru 17:13. Třetí utkání proti Lions Hostivice 2006 bylo od úvodního hvizdu velmi vyrovnané, kdy naše neproměněné vyložené střelecké příležitosti a 4 nesmyslné hrubky na konci osobní obrany znamenali soupeřovo vedení 11:7. Druhý poločas byl opět velmi vyrovnaný a i díky náskoku z prvního poločasu dovedl soupeř utkání k vítězství 19:17. Poslední čtvrté utkání proti TJ JM Chodov A bylo v úvodním poločasu velmi vyrovnané. Celý poločas jsme odehráli s náhradníky a i ti drželi se soupeřem krok. Poločasové skóre 6:6 začalo po prostřídání ve druhém poločasu výrazně narůstat a zastavilo se až na stavu 22:7 v náš prospěch.

Desátý turnaj Přeboru Prahy nemohl už nic změnit na tom, že naši chlapci ovládli pro ročník 2018/2019 Přebor Prahy mladších žáků, to ale nic neměnilo na tom, že jsme k turnaji odjížděli s tím, že chceme být opět výsledkově a zejména herně úspěšní. Bohužel na turnaji se nám střelecky příliš nedařilo, pálili jsme jednu tutovku za druhou a i řešení některých herních situací nebylo podle našich představ. Snad se z toho chlapci poučí do dalších utkání a turnajů.

10. turnaj Přebor Prahy, 25. 5. 2019 , TJ JM CHODOV - výsledky (klikněte)

Velmi si vážíme toho, že nám Pražský svaz házené dal možnost konfrontace s velmi kvalitní pražskou základnou a zároveň se domníváme, že tato konfrontace je oboustranně přínosná pro všechna družstva hrající skupinu A Přeboru Prahy. Vyrovnanost minimálně 4 družstev je obrovskou motivací všech zúčastněných hráčů do další práce, zejména co se týče  rozvíjení individuálních činností jednotlivců a rovněž obrovským přínosem a povzbuzením do práce pro nás trenéry (minimálně pro nás v Plzni).
 
Desátý turnaj Přeboru Prahy byl předposlední akcí v aktuálním soutěžním ročníku, chlapce už čeká jen vyvrcholení sezony a to FINÁLE HÁZENKÁŘSKÉHO DESETIBOJE, které od pátku 31.5.2019 do neděle 2.6.2019 pořádáme ve sportovní hale Sportovního gymnázia v Plzni Skvrňanech.