Chance playoff Strabag Rail extraligy

MLADŠÍ ŽÁCI TALENT ŠKODA JS PLZEŇ - VÍTĚZ FINÁLE V HÁZENKÁŘSKÉM DESETIBOJI 2019

02. 06. 2019


Mladší žáci Talent Škoda JS Plzeň se od pátku 31. 5. do neděle 2. 6. 2019 účastnili Finále Házenkářského desetiboje 2019, který jsme z pověření Českého svazu házené pořádali v areálu Sportovního gymnázia v Plzni. Finálového turnaje se účastnilo celkem šest družstev - HBC Olomouc 1966, TJ Sokol Velké Meziříčí, HC Robe Zubří, HC Dukla Praha, Házená Rokycany a jako pořádají Talent Škoda JS Plzeň.

Házenkářský desetiboj je soutěž v deseti disciplínách včetně žolíku, který před zahájením turnaje realizační tým přiřadí ke konkrétní disciplíně, která je pak jejich družstvu hodnocena dvojnásobkem bodů. Jedná se o vrcholnou mládežnickou akci v kategorii mladšího žactva, ve kterém družstva musí prokázat svoje schopnosti nejen v utkání v házené, ale zároveň i všestrannost v individuálních disciplínách.

Finále Házenkářského desetiboje 2019 jsme se účastnili se 14 - ti členným družstvem, přičemž jen šest chlapců v kategorii mladších žáků v letošním roce končí. Dalších sedm chlapců jsou tzv. prvoročáci a jeden stále ještě minižák.

Pátek 31. 5. 2019

V pátečním programu mělo naše družstvo na programu dvě disciplíny, a to hod míčem na dálku a pětiskok. Obě disciplíny zvládli chlapci výborně, když obě disciplíny vyhráli a za každou si tak připsali 6 bodů. Hned po disciplínách následovalo utkání s TJ Sokol Velké Meziříčí, které otevíralo páteční program utkání. V osobní obraně podali chlapci zejména v obranné fázi velmi dobrý výkon a dovedli ji do vítězství 7:4. V klasické hře pak chlapci soupeři nedali nejmenší šanci a zvítězili vysoko 13:2. Vložené shoot - outy, na které jsme si vsadili žolíka, zvládli chlapci na v poměru 15:10.

Sobota 1. 6. 2019

Sobotní program byl pro chlapce náročný, hned po ránu je čekal rychlý běh, který se chlapcům opět povedl na výbornou a za 1. místo brali opět plný počet šesti bodů do konečného účtování.  Po rychlém běhu následoval blok utkání, kdy chlapci absolvovali celkem tři utkání. Nejprve vyzvali družstvo HBC Olomouc, které porazili v osobní hře 11:7 a ve hře 12:10. Vložené shot - outy se chlapcům bohužel hrubě nepovedli a soupeři podlehli 13:19. Ve druhém sobotním utkání se chlapcům do cesty postavilo družstvo HC Dukla Praha.  V tomto utkání dokázali chlapci zvítězit ve všech třech částech, kdy nejprve zvítězili v osobní obraně 8:3, v shot - outech 18:16 a ve hře 12:4. Před třetím sobotním utkáním s HC ROBE Zubří bylo i s ohledem na výsledky dosud odehraných utkáních a absolvovaných disciplín zřejmé, že jde o utkání dvou kandidátů na celkové prvenství. Poslední měření obou soupeřů se uskutečnilo na Prague Handball cupu, kde jsme soupeři podlehli 14:11. Vědomi si tohoto, včetně okolností za kterých utkání proběhlo, očekávali jsme tvrdý boj o každý míč. Přesně podle toho i všechny tři části vzájemného boje probíhali. V osobní obraně jsme vzhledem k větší pohyblivosti našich hráčů měli mírně navrch a dovedli ji do vítězství v poměru 8:6. Vložené shot - outy byly hodně nervózní a provázelo je několik dohadů ze strany soupeře. Vše bylo zapříčiněno i tím, že obě družstva měla na shot - outy vsazeného žolíka a proto vítěz tohoto klání mohl získat hned minimálně 2 bodovou výhodu v rámci této disciplíny. Nakonec i shot  - outy naši chlapci zvládli v poměru 13:9. V následné klasické hře měl soupeř mírně navrch, v úvodu těžil z výborné hry levoruké pravé spojky a na tuto kategorii robustního pivota a levé spojky. Našim chlapcům chvíli trvalo, než se s tímto dokázali vyrovnat, ale postupně se dokázali soupeři vyrovnat a zejména důsledná obrana a 3 branky z křídelních prostor nás vrátili do hry. Soupeř poté držel jednobrankový náskok, a když jsme šli za stavu 7:6 necelých 40 vteřin do útoku, měli chlapci vyrovnání ve svých rukou. Po individuální akci z levé spojky nastřelil Franta pouze břevno, ale míč se odrazil do prostoru levého křídla, kde si Jáchym věděl rady a 4 vteřiny před koncem střelou pod nohy brankáře vyrovnal za ovací publika na konečných 7:7.  V sobotním podvečeru čekala chlapce ještě jedna disciplína, a to přesná střelba. Tato disciplína se chlapcům povedla nad očekávání dobře a stejně jako všechny předchozí disciplíny ji opět vyhráli a připsali si plný počet šesti bodů.

Neděle 2. 6. 2019

V neděli po ránu byla na programu poslední individuální disciplína - překážková dráha - mnohdy obávaná disciplína, která přináší spoustu překvapení. Dráhu jsme jako trenéři měli možnost v sobotu v podvečer vidět a připomínkovat, za nás toto nebylo třeba, neboť byla postavena velmi dobře, byla spravedlivá pro menší i větší hráče, jednoduchá a přitom technicky náročná. Naši chlapci šli na tuto disciplínu jako předposlední a zvládli ji opět na výbornou - 1. místo v disciplíně znamenalo dalších šest bodů do celkové klasifikace a před závěrečným utkáním s družstvem Házená Rokycany bylo jasné, že už celkové prvenství chlapcům utéct nemůže. I přesto jsme chlapcům kladli na srdce, aby si nepokazili dojem a utkání odehráli dle svých možností. V rámci osobní obrany jsme měli hned od úvodu navrch a dovedli ji do vítězství 10:4. Shot - outy jsme zvládli v poměru 14:10 a díky žolíku na tuto disciplínu jsme si za její celkové vítězství připsali 12 bodů do celkového pořadí. V rámci klasické hry si pak chlapci připsali vítězství v poměru 11:6.

Díky vítězstvím ve všech disciplínách Házenkářského desetiboje se mladší žáci Talent Škoda JS Plzeň stali s plným počtem 60 - ti bodů VÍTĚZEM FINÁLE HÁZENKÁŘSKÉHO DESETIBOJE 2019 v kategorii chlapců a v rámci vyhlášení převzali zlaté medaile a pohár pro vítěze.

BARVY TALENT ŠKODA JS PLZEŇ REPREZENTOVALI

Brankáři:
Adam ŘEHÁČEK, Jakub RUML

Hráči v poli:
Jaromír VOVES, Jakub ŠOLLAR, Vítek MÁŠEK, Jáchym KREPINDL, Jiří HAVRANČÍK, František TOMKA, Ondřej ŠÍMA, Matěj LUHOVÝ, Josef JAROŠ, Viktor VONÁŠEK, Tomáš TUREK a Jan BAUMRUK

Zhodnocení:
Pro některé chlapce byl desetiboj poslední soutěžní akcí v kategorii mladších žáků, který nejen oni, ale i ostatní zvládli na výbornou. Všech 14 nominovaných chlapců se navzájem podporovalo a těšilo z úspěchu druhého  toto nás provázelo i v průběhu celého soutěžního ročníku. Tento týmový duch pomáhal chlapcům překonat nejedno úskalí a je dle nás jejich největší zbraní. Vše toto se v rámci desetiboje projevilo i v disciplíně aktivita, ve které se 73 body jasně dominovali. Druhým pozitivním faktorem a jasným důkazem správného a zdravého kolektivu byla účast Davida Cvacha, který jako náhradník strávil s chlapci celý prodloužený víkend, podporoval kluky, připravoval se s nimi před každou disciplínou a před každým utkáním jako by měl nastoupit. Toto je pro nás trenéry velkou odměnou a zároveň motivací do další práce.

Chlapcům jsme po vyhlášení výsledků a potěšení se s trofejí poděkovali za reprezentaci klubu nejen na desetiboji, ale v celém soutěžním ročníku. Krom Prague Handball Cupu kam přijeli, tam vyhráli. Co je ale víc než všechna ta prvenství v turnajích jsou výkony, které v českých a moravských městech předvedli. To je to, co je důležité a na čem je nutno dále stavět a pracovat.

Teď už chlapce čekají jen poslední 4 tréninky, přátelské utkání s francouzským soupeřem a ukončení sezony. Po zaslouženém odpočinku se v polovině srpna zapojí do přípravy na nový soutěžní ročník 2019/2020, ve kterém jak doufáme, budeme pokračovat na zdokonalování jejich individuální a hráčských dovedností.

Trenéři: Jan Baumruk, Roman Krepindl a Jindřich Krepindl