Chance playoff Strabag Rail extraligy

Letní příprava mladšího dorostu finišuje

19. 09. 2018


Se začátkem školního roku vstupuje do své finální fáze také příprava mladšího dorostu na nadcházející sezónu.

Tým složený z hráčů ročníku 02/03 se sešel i s obměněným trenérským tandemem Petr Štochl a Tomáš Vybíral 1. srpna. Absolvoval týdenní soustředění v Kašperských Horách, poté kvalitně obsazený Šafr Cup na domácí půdě a minulý týden ještě přípravné utkání ve Šťáhlavech proti  místním dorostencům.

 

A jak první měsíc přípravy hodnotí Petr Štochl?

 

První týden byl v podstatě ve znamení vzájemného se poznávání. Ke stávájícímu ročníku 02 se  přidal ročník 03, pro mě byl pak celý tým kompletně nový. Po dalším, de facto atletickém týdnu, jsme odjeli na soustředění do Kašperských Hor. Jednoznačným cílem a úkolem bylo, a i nadále zůstává, zdokonalování zcela základních herních dovedností jako je  chytání míče, přihrávka atd. Tam vidím výrazný deficit a vzhledem k tomu, že se jedná o elementární činnosti, bez nichž se zkrátka házenkář neobejde, věnujeme jejich procvičování významnou část každého tréninku.  Na to pak musí navazovat správné pohybové návyky a orientace na hřišti, na což bylo tedy zaměřeno celé soustředění. Chceme, aby hráči vždy věděli, co dělají, a hlavně proč. Jsem si jist, že až v momentě, kdy hráč pochopí co má dělat, pak teprve bude pracovat správně a uloží si tak žádoucí pohybový vzorec do podvědomí.

I proto jsme pak v dalším týdnu absolvovali Šafr cup v podstatě bez jakýchkoliv kombinací ( až na jednu výjimku), protože nemá smysl stavět dům na vratkých základech. Myslím, že zejména v pátečním zápase byla vidět nejistota, nevyhranost a s tím spojený chaos v naší hře. Od soboty už šel ale náš výkon v každém zápase  nahoru, což mne velmi potěšilo, hra měla  větší řád v obraně, v útočné fázi, i v přechodu do rychlého útoku , popř. návratu do obrany.

Přestože se dopouštíme stále značného množství technických chyb, plynoucích jednak ze špatně zvládnutých herních dovedností, o nichž jsem mluvil na začátku, tak  také z nesystémových řešení herních situací, musím s radostí konstatovat, že se v zápasech začaly objevovat činnosti, které trénujeme a na jejichž zdokonalování neustále s Tomášem  pracujeme a pracovat budeme.

 

Výsledky ml. dorostu, Šafr Cup 2018

Talent Plzeň - Aue (GER) 19:25 ; Talent Plzeň - Mezökövesdi (HUN) 24:25 ; Talent Plzeň - Coburg (GER) 20:25 ; Talent Plzeň - Eisenach (GER) 22:21