Chance playoff Strabag Rail extraligy

Karviná srovnala krok, teď se hraje v Plzni

16. 05. 2019


Házenkáři Talentu Robstav-M.A.T. Plzeň prohráli druhé utkání finále Chance play-off Strabag Rail extraligy na palubovce Baníku Karviná 24:28. Obhájce titulu tak srovnal stav série na 1:1, třetí zápas se hraje v neděli od 12.30 hodin v Plzni.

 

Mistr tak bude znám nejdříve příští středu, kdy se hraje čtvrtý zápas v Karviné. I počtvrté v sezoně totiž vyhrál domácí klub, obhájce titulu vrátil plzeňskému Talentu prohru z úvodního nedělního finále 27:31.
Průběh střetnutí byl opět podobný, ale role tentokrát byly opačné. Karviná si v prvním poločase vypracovala až čtyřbrankový náskok (7:3), který mohli v závěru hosté za stavu 12:11 srovnat, ale nepodařilo se jim to.
Po změně stran začali domácí hrát v sedmi bez brankáře a dál měli lepší střeleckou mušku. Díky tomu získali opět větší náskok, ve 45. minutě už vedli 21:15. Teprve potom začal Talent stahovat, ale střelecky ho táhli jen Stehlík s Michalem Tonarem a to na obrat nestačilo.
"Rozhodlo neproměňování ložených šancí plus rány přes celé hřiště při karvinské hře sedm na šest. Tam, kdybychom to trefovali, tak to má zápas jiný průběh. Ale to jsou kdyby, Karviná byla dnes lepší a gratuluji jí k prvnímu bodu v sérii," zhodnotil utkání plzeňský kouč Michal Tonar.
Jeho svěřenci měli i smůlu, protože často trefovali tyče. "Jasně, kdybychom netrefovali tyčky, tak bychom tady o čtyři určitě neprohráli. Ale ono to je dané i vývojem série. Čím se bude blížit konci, tím to bude nervóznější. Uvidíme, které družstvo bude nakonec psychicky odolnější," pokračoval trenér Talentu.
"Oba týmy jsou na tom výkonnostně podobně, takže rozhodují drobnosti. Ani v jednom kádru nedošlo k dramatickým změnám, nemáme se čím překvapit. Opravdu rozhodnou individuální výkony hráčů v daném čase," myslí si Michal Tonar st.
A v podobném duchu mluvil i domácí trenér, kterému se po výhře evidentně ulevilo. "Jsem hrdý na kluky. Dnes opravdu hráli srdcem a mám pocit jako by víc chtěli než hosté. Možná to byl ten hlavní rozdíl, protože jinak jsou oba týmy velmi vyrovnané. V této fázi sezóny už rozhodují maličkosti a ty dnes hrály v náš prospěch," nešetřil Marek Michalisko chválou svých svěřenců. (Foto: HBC Karviná)
Série se teď zase přesouvá do Plzně, v městské hale na Slovanech se hraje v neděli od 12.30 hodin. "A já věřím, že doma to zvládneme zase my," dodal trenér Talentu.

 

HC Baník Karviná vs Talent Robstav-M.A.T. Plzeň 28:24 (12:11)

Nejvíce branek: Brůna a Zbránek po 6, Nedoma 5, Jan Užek a Monczka po 3, Chudoba 3/3 - M. Tonar 9, Stehlík 8, J. Tonar a Chmelík po 2. Rozhodčí: Horáček, Novotný. Sedmičky: 5/3: 0. Vyloučení: 2:2. Diváci: 2000. Stav série: 1:1.