Chance playoff Strabag Rail extraligy

Kapitán se po roční pauze vrátil na známá místa

24. 07. 2018


Kapitán plzeňských házenkářů Petr Vinkelhőfer se na jaře vrátil po vleklých problémech s kolenem na palubovku a teď po roční přestávce nabírá s ostatními kondici v rakouských Alpách.

 


"Vím, že je to zapotřebí, Tady v Rakousku to máme zpříjemněné krásným prostředím. Je to lepší než se trápit někde na oválu v Plzni," vyprávěl Petr Vinkelhöfer na terase penzinu Golm. Zdejší prostředí velmi dobře zná, už tady byl v letech 2015 a 2016.

A na sluncem zalité okolní kopce je parádní, i když na vrcholcích pořád leží sníh. Plzeňští házenkáři jsou tady ale hlavně kvůli tréninku. "Potřebuje nabrat fyzickou kondici, abychom z toho mohli žít celou sezonu," pokyvuje hlavou kapitán českých vicemistrů.

Operované koleno drží, můžete trénovat naplno?
Jenom si hlídám, abych nezatěžoval druhou nohu, neulevoval té operované. Jinak se mi to zdá v pořádku, postupem času to je lepší a lepší.

Lze porovnat, jak jste na tom fyzicky s dobou před zraněním?
Pořád mám ještě co dohánět. Snažil jsem se ale i v měsíci volna natrénovat co nejvíc, abych měl nějakou rezervu. Jezdil jsem na kola a hodně jsem běhal. A tady bych se zase rád posunul dál. Nechtěl jsem, aby začátek přípravy nebyl pro operované koleno takový šok.

Pozorujete, jak se tým kolem vás mění? Mám za to, že hodně omládl.
Mně přijde, že se to mění poměrně výrazně každý rok. (úsměv) Z té ?staré? party už nás moc nezbylo. Ale to je asi normální vývoj, ten mančaft nemůže být pět let stejný.

Takhle na papíře se mi zdá ten tým možná ještě silnější než loni. Jak to vidí kapitán?
To uvidíme až přijdou první zápasy. Na atletickém oválu jsme silní. (úsměv)

Zdá se mi, že na dobrou kondici sázíte i v sezoně. Souhlasíte?
Ona je to hodně práce Pavla Kleisnera. Jako jedni z prvních v házené jsme začali využívat kondičního kouče a vyplácí se nám to.

A ten pro vás připravil opět vysokohorskou tůru. Vy jste jedním z pamětníků té před třemi roky. Může se na to člověk vůbec těšit?
Ale jo, prve jsme na to všichni nadávali. A dodnes na to rádi vzpomínáme. Je to zajímavé zpestření. Odfrkutí od zaběhnutého stereotypu.

Přípravné období je dlouhé. Jste rádi, že jste teď mohli změnit prostředí?
Je to příjemné zpestření. Lepší než běhat po oválu na Petříně nebo kolem Kameňáku, kde to každý zná od dorostu. I rehabilitace je tady perfektní.