Chance playoff Strabag Rail extraligy

Jasná výhra nad nováčkem z Litovle

11. 03. 2019


Házenkáři Talentu Robstav-M.A.T. Plzeň porazili v předposledním kole Strabag Rail extraligy na domácí palubovce poslední Litovel jednoznačně 33:18.

 

"Jsem rád, že je konečný výsledek zásluhou celého týmu. Chtěl jsem, aby se na hřiště dostali všichni nominovaní a to se povedlo, aniž by se to podepsalo na konečném skóre. Dokonce jsme náskok po prostřídání ještě navýšili," těšilo plzeňského kouče Michala Tonar st., že se na palubovku postupně dostali i hráči z lavičky.
Napomohl tomu samozřejmě vývoj skóre, jeho svěřenci měli od začátku utkání jasně ve svých rukou. Rychle vedli 3:0, teprve pak se poprvé prosadil soupeř, ale ve 12. minutě už to bylo 8:1 pro Talent. První tři góly hostů vstřelil Šmíd, a když se pak v 18. minutě prosadil i explzeňský Pohlmann a snížil na 9:4, vzal si domácí kouč oddechový čas.

 

 


o něm domácí odskočili na 11:4. Dalších pět minut nepadl gól ani na jedné straně a v poločase se šlo do kabin za stavu 14:8.
Hned v úvodu druhé půle přišel další brankový trhák domácích, Litovel nestačila reagovat a tak ve 42. minutě svítilo na ukazateli skóre 23:10. A náskok Talentu dál narůstal, deset minut před koncem to bylo 27:13, potom dokonce 30:15 a takový rozdíl zůstal 33:18.
V domácí týmu se střelecky dařilo pravým křídlům, Chmelík dal sedm branek a střídající Wildt jich přidal pět.
"Utkání jsme odehráli v poklidu, i když tam po bezvadném začátku přišla hluchá pasáž, kdy jsme místo střelby zdálky začali hledat pivota. To ovlivnilo i poločasové skóre, kdy jsme měli vést výrazněji. Ale celkově jsem spokojený, zahráli si všichni a vyhráli jsme výrazným rozdílem," dodal trenér Tonar.

Shrnutí:

Talent Robstav-M.A.T. Plzeň - Tatran Litovel 33:18 (14:8). Branky Litovle: Piwko 6/3, Jan Šmíd 5, Prošvic 4, Pohlmann 2, Štencl 1. Rozhodčí: Šlezingr, Špunar. Sedmimetrové hody: 3/2:4/3. Vyloučení: 4:4. Diváků: 380.
Sestava a branky Talentu: Šmíd, Herajt - Kačín 3, Ivančev 2, M. Tonar 2/1, Šindelář 4, Stehlík 3, Chmelík 7, Vinkelhöfer, Nejdl 2, J. Tonar 3, Šíra, Bičiště, Wildt 5, Říha 2/1, Douda.