Chance playoff Strabag Rail extraligy

Házenkáři Talentu se chystají na semifinále

12. 04. 2019


Strabag Rail extraliga má v těchto dnech reprezentační přestávku, ale příprava Talentu Robstav-M.A.T. Plzeň na semifinálové boje s Jičínem je v plném proudu.

Po třetím postupovém zápase v Lovosicích dal kouč Michal Tonar svým svěřencům den volna a i ve zbytku týdne byl tréninkový proces odlišný od toho obvyklého. "Možná to bylo trochu radikální řešení, ale balony jsme odložili. Ke slovu přišly výběhy, schody, snažili jsme se zapracovat na kondici. A někteří kluci dostali prostor doléčit zdravotní neduhy," vysvětloval kouč Talentu. "Odpočinuli jsme si, abychom šli do semifinále s větší chutí," doplnil Michal Tonar st.

Od pondělí už je ale příprava ve starých kolejích, i když semifinálová série začíná až příští víkend. "Ta přestávka je nešťastná, ale snad nás to nějak extra nevykolejí. Od domácího zápasu s Karvinou šla naše forma nahoru. Ale pro všechny je to stejné," pokračoval plzeňský kouč, kterého těší, že může vybírat sestavu z kompletního kádru.

"Chtěli jsme v pauze sehrát i nějaký přátelák, ale bohužel nic nevyšlo, takže některé tréninky budou vyloženě herní. Potřebujeme být hned na start semifinále dobře naladění," doplnil trenér Tonar a vyjádřil se i k semifinálovému soupeři.

Jičín totiž na podzim uštědřil jeho svěřencům dvě porážky. "Trefili nás ve chvíli, kdy se nám nedařilo. V extralize to byla naše nejkrutější porážka. Na jaře jsme jim to ale doma oplatili, snad jsme jim trochu srazili sebevědomí," dodal kouč plzeňského Talentu.

První zápas semifinálové série, která se hraje na tři vítězství, se bude hrát v neděli 21. dubna od 19 hodin v městské hale na Slovanech. K odvetě do Jičína (24. dubna) vypravuje klub speciální autobus (více zde), třetí zápase se bude hrát opět v Plzni (28. dubna) v tradičním nedělním čase od 10.30. Případný čtvrtý zápas by se hrál v Jičíně na svátek práce a termín pátého zápasu byl stanoven na 5. Května do Plzně.

Projde plzeňský Talent popáté v řadě do extraligového finále?