Chance playoff Strabag Rail extraligy

Finále díl druhý. Série pokračuje v Karviné

15. 05. 2019


Extraligové finále se přesouvá do Karviné, kde je ve středu na programu druhý zápas. Domácí Baník hostí od 18 hodin Talent Robstav-M.A.T. Plzeň, který se ujal v sérii vedení po domácím vítězství 31:27.

 

"Máme první výhru, ale čeká nás ještě hodně náročná série. V Karviné to budeme mít podstatně těžší. Začíná se znovu za stavu 0:0," brzdil přílišnou euforii plzeňský kouč Michal Tonar st. po úvodním domácím vítězství.
Jeho tým se vydal na Moravu už v úterý odpoledne, přespí v Hranicích a den na to půjde znovu do boje. "Dobře víme, že v Karviné se nevyhrává lehce. Bude to těžké, ale v základní části jsme si potvrdili, že i u nich se dá hrát rovnocenná partie," připomněl Jakub Douda říjnový vzájemný zápas, v němž Talent podlehl domácí Karviné těsně 22:24.
"Musíme se hlavně vyvarovat zbytečných chyb, protože ty Karviná trestá nekompromisně. Když budeme trpěliví, šance jsou vyrovnané," domníval se 25letý házenkář Talentu Robstav-M.A.T. Plzeň.
"Soupeř u nás potvrdil, že má vysokou kvalitu, ale i síla našeho mančaftu se projevila. Očekávám, že v Karviné bude také plný dům, bouřlivé obecenstvo. Doufám, že to bude férové," doplnil ho trenér Tonar.
O to víc překvapil svým prohlášením na svazových stránkách jeho karvinský protějšek. "První utkání bylo na můj vkus až moc vyhecované a některé zákroky domácích byly už za hranou," prohlásil Marek Michalisko a jako by připojil výhrůžku směrem k házenkářům Talentu.
"Podle toho se v dalším průběhu série zařídíme. Vím, že k finále emoce patří, ale když nás někteří hráči provokovali nevhodnými osobními poznámkami na rodiny, tak to už je fakt moc. Věřím, že se podobné excesy už nebudou v dalším průběhu série opakovat," naznačil trenér Karviné, že se bojuje na všech frontách.
První zápas naštěstí přenášela Česká televize a každý soudný fanoušek házené si jistě udělá svůj obrázek sám. I tak je víc než zřejmé, že plzeňské házenkáře čeká na palubovce soupeře peklo.
Jak se s ním dokáží vypořádat?