Chance playoff Strabag Rail extraligy

Dorostenecké týmy přivezly z Lovosic všechny body

06. 10. 2018


Týmy staršího i mladšího dorostu se v něděli představily v Lovosích. Na půdě místních Lovců se však nestaly lehkou kořistí, naopak dokázaly po výhrách 23:15  (st. dotost) a 31:29 (ml. dorost) odvézt ze severu všechny body. 

A jak povedený víkend hodnotí trenéři Jiří Piroch a Tomáš Vybíral? 

Jiří Piroch:

Po nepovedeném domácím utkání proti Dukle jsme všichni chtěli ukázat, že házenou hrát umíme. Bohužel to některým hráčům až příliš svazovalo ruce, což se občas ve hře projevovalo.

Hned od prvních minut jsme dobře bránili a zvlášť Lovosickou spolupráci s pivotem se nám dařilo řešit velmi dobře. Získávali jsme míče a úspěšně tyto rychlé protiútoky zakončovali. Tím se nám v útoku hrálo lépe a nebyli jsme pod tlakem, že se musí z každého útoku vstřelit branka. Dařila se nám zvláště spolupráce s křídly, která většinu akcí zakončovala gólem. Bohužel se mi nelíbila hra spojek. Kluci neměli potřebný tlak a chyběla větší jistota při střelbě. V druhém poločase jsme pokračovali v kvalitní obraně a velmi dobrý výkon také podali oba brankáři Křesťan a Rychal. Díky většímu rozdílu skóre jsme nechali zahrát všechny hráče z lavičky a zápas jsme dotáhli do vítězného konce.  Celkově jsem s výkonem spokojený a v neděli se těšíme na dalšího těžkého soupeře ? Jíčín. 

Tomáš Vybíral: 

 

Po předchozím vybojovaném vítězství nad celkem Dukly jsme jeli tuto neděli do Lovosic potvrdit naší vzrůstající formu s celkem domácích. Ačkoli se jedná o nově vytvořený a relativně mladý tým, tak jeho kvalita neodpovídá jeho současnému postavení na chvostu tabulky. Od začátku nám dělal problémy hodně vysunutá obrana soupeře, díky které nás opět donutil k velkému množství technických chyb a nikdy tak nedovolil vytvořit si pohodlnější náskok. Tentokrát se nedařilo v prvním poločase ani brankářovi Láďovi Rychalovi a poločas jsme tak vyhráli pouze o 3 branky.

Ve druhém poločase pokračoval sestupný trend ve kvalitě v naší zejm. útočné činnosti a opět (nutno podotknout - jako ve všech předchozích zápasech) individuálních chyb a nadšeně hrající soupeř náš náskok neustále dotahoval a 10? před koncem utkání se na chvíli i ujal vedení. V posledních desetiminutovce se nám ale podařilo utkání díky většímu nasazení a zkušenostem dotáhnout utkání do vítězného konce. Střelecky se dařilo opět Leonovi Kaplanovi (13 gólů).