Chance playoff Strabag Rail extraligy

Další prohra v přípravě, Talent nestačil na Aue

10. 08. 2018


Házenkáři Talentu Robstav-M.A.T. Plzeň v přípravě na novou sezonu podruhé v řadě prohráli, tentokrát v německém Aue 31:33.

Po nerozhodném poločase (17:17) sahali i v závěru zápasu plzeňští házenkáři po remíze. Půl minuty před koncem získali míč, ale místo trháku přišla chyba, kterou soupeř potrestal gólem na konečných 31:33.

"Náš výkon už byl ale lepší než proti Aarau. Ve všech směrech. Zejména pak v útoku, v defenzivě pořád ještě jsou určité nedostatky," hlásil po telefonu plzeňský kouč Michal Tonar st. V pátek měli jeho svěřenci po pozdním návratu z Německa volné dopoledne, odpoledne už ale byli opět v hale na Slovanech.

Tento týden je o víkendu čeká už třetí zápas. Po porážkách doma se švýcarským Aarau (21:33) a teď v Aue (31:33) v sobotu nastoupí proti papírově snazšímu soupeři. V hale 31. ZŠ v Plzni-Bolevce hrají čeští vicemistři od 17.30 proti Freibergu ze čtvrté německé ligy.

Zlepšený výkon proti německému Aue, pravidelnému účastníkovi druhé bundesligy, je příjemným povzbuzením do zbytku přípravy, která měla až dosud stále spíš kondiční charakter.

"Proto z porážek nedělám žádné přehnané závěry. Pro mě je důležité, že výkon byl o kus lepší. Potřebujeme, aby nevynucených chyb bylo v naší hře co nejméně. Každý musí začít s nápravou u sebe," doplnil trenér v Talentu, ale i v tomto směru byl v Aue spokojený.

"Nasazení bylo vyšší. Kluci pochopili, že v takovém tempu jako proti Švýcarům to nepůjde," potěšilo Tonara st. Zatím má stále k dispozici kompletní kádr, s výjimkou mladíků Cvikla a Sedláka, kteří jsou na dorosteneckém šampionátu v rakouském Tullnu. V týdnu navíc netrénoval zkušený pivot Šindelář, který má zánět průdušek.

"Věřím, že se dá přes víkend dohromady a příští týden naskočí zase do přípravy," doufá Michal Tonar st. v brzký návrat zkušeného pivota, který chybí zejména v defenzivní činnosti. V Aue s týmem nebyli ani brankář Kaiser a křídlo Kačín, kteří by měli v příští sezoně hostovat v prvoligových Strakonicích. Dál se ale budou připravovat i s plzeňským Talentem.