Chance playoff Strabag Rail extraligy

Byly to nervy, ale body zůstaly doma

02. 12. 2018


Do druhé poloviny základní části Strabag Rail extraligy vstoupili házenkáři Talentu Robstav-M.A.T. Plzeň vítězně. V nedělním dopoldni porazili na domácí palubovce KH Kopřivnici 28:27.

Plzeňští házenkáři si tak doma udrželi stoprocentní bilanci, i když tentokrát se museli o výsledek strachovat až do úplného závěru. Vítěznou branku vstřelil dvanáct vteřin před koncem Chmelík.
"Potvrdilo se, že ten tým má sílu, když je pod tlakem, dokáže ze sebe dostat víc. Takový výpadek by se nám ale mohl příště vymstít. Já vím, že o tom mluvím skoro každý zápas, ale tentokrát jsme si to hluché místo vybrali opravdu brutálně a museli jsme otáčet deset vteřin před koncem," říkal po utkání plzeňský kouč Michal Tonar st.
Narážel na to, že jeho svěřenci měli dlouho zápas pod kontrolou, rychle získali mírný náskok - 7:5 (14. minuta) a 11:8 (20.). A když potom hosté snížili na 14:12, probral domácí kouč svůj tým oddechovým časem a rázem to bylo 17:12, ale Kopřivničtí do přestávky snížili na 17:14.
"Nebyl jsem v první půli spokojený ani s koncovkou v první půli, ale selhali jsme hlavně v obraně. Tam byli takové čtyři inkasované góly zbytečné," připustil trenér Talentu.
Po změně stran jeho tým znovu odskočil na 19:14, a když ve 42. minutě pořád vedl o pět branek (22:17), zdálo se být jasno. Jenže pak přišel první obrat, domácí nedali devět minut gól, dvakrát minuli přes celé hřiště i prázdnou branku, a soupeř otočil na 22:24 v 51. minutě.
V té chvíli to s domácími vypadalo zle, ještě tři minuty před koncem prohrávali 25:26. Jenže minutu před koncem fauloval Hardt v jasné šanci Stehlíka, dostal červenou kartu a postižený ze sedmičky vyrovnal na 27:27. Poslední útok hostů zakončil Čadra, střelou z těsného úhlu minul branku a na druhé straně strhl Chmelík vítězství na stranu domácích. Kopřivničtí už v závěru zakončili jen slabou ranou do gólmana.
"Takhle lehkovážně promarnit pětibrankové vedení si nemůžeme dovolit. Přestali jsme se držet osvědčeného systému, každý si zkusil nějakou nepřipravenou ránu, a když jsme nedívali, soupeř nás začal trestat. Hráli v sedmi v poli, nebránili jsme to špatně, ale oni to vždycky nějak dostali do brány. Možná mohli mít naši gólmani lepší úspěšnost při střelbě z křídel," zamýšlel si Michal Tonar st.
Na odstranění chyb není moc prostoru, už ve středu hostí Talent Robstav-M.A.T. Plzeň od 18 hodin pražskou Duklou. "Koukneme na video, rozebereme zápas s Kopřivnicí a snad se z toho poučíme," přál si před duelem s tradičním rivalem, který teď v sobotu porazil doma Lovosice 28:26. "A určitě i se přijedou sebevědomí. My musíme podat koncentrovaný výkon," dodal Michal Tonar st.

 

 

Talent Robstav-M.A.T. Plzeň vs KH Kopřivnice 28:27 (17:14). Nejvíce branek hostů: Střelec 7/4, Gřes a Čarda 5. Sedmičky: 5/5:4/4. Vyloučení: 3:3 (ČK, 59. Hardt). Rozhodčí: Kozler, Zych. Diváků: 680. Sestava a branky Talentu: Šmíd, Herajt - Šafránek 3, Douda 4, M. Tonar 2, Šindelář 2, Stehlík 11/5, Chmelík 2, Šíra, Wildt 2, Ivančev, Vinkelhőfer 2, Nejdl, Bičiště, J. Tonar, Kačín.