Chance playoff Strabag Rail extraligy

Bičiště bude s Kopřivnicí připravený nastoupit

30. 11. 2018


Po zranění ramena by mohl v nedělním zápase Strabag Rail extraligy s Kopřivnicí nastoupit i David Bičíště. Hraje se v městské hale na Slovanech od 10.30 hodin.

V létě se vrátil David Bičiště do Talentu po dvou letech strávených v Lovosicích. U posledního plzeňského titulu už byl v extraligovém kádru, ale nastupoval sporadicky. Teď doufal, že bude platnějším hráčem týmu trenéra Michala Tonara st., jenže hned na prvním házenkářském tréninku si poranil odhodové rameno.
"
Hned při první střele mně v něm píchlo. Zpočátku jsem tomu nevěnoval příliš pozornost," popisuje levoruká spojka. A tak přišla vynucená pauza. "Zpátky do Plzně jsem se těšil, byl jsem rád, že jsem přežil letní přípravu a pak tohle. O to víc se teď těším zpátky na palubovku," dodává David Bičiště.

Jaké to bylo sledovat spoluhráče jen z hlediště?
Je to nepříjemné, nejste tolik vtažený do hry. Zápasy sledujete víceméně jako divák?

A co příprava?
Na tréninky jsem chodil s týmem, ale měl jsem individuální náplň. Nějaké výběhy, schody, abych znovu nabral kondici. Házená šla na chvilku stranou.

Minule proti Novému Veselí už jste byl na lavičce. Dá se tedy říct, že už jste stoprocentně fit?
Já doufám, že ano. Týden před tím zápasem jsem už normálně trénoval s klukama. Zatím asi spíš vypomůžu v obraně, střelu ještě musím vypilovat. Přece jen síla trochu chybí, potřebuju ještě nějaký čas. Naštěstí jsem nikdy předtím nebyl vážně zraněný, ale zase nevím, jak složitý bývá návrat.

V čem je podle vás David Bičiště jiný než před odchodem do Lovosic?
Už mě tady snad neberou jako dorostence co nic neumí. V Lovosicích jsem odehrál dvě sezony, pravidelně jsem nastupoval v útoku i obraně. Cítil jsem to trochu jako zadostiučinění, že mě Plzeň chtěla zpátky. Snad jí to vrátím.

Přesto ale pořád v plzeňské kabině patříte k těm nejmladším?
To máte pravdu, ale jsem zkušenější o angažmá v jiném týmu, kde jsem poznal, jak to funguje jinde.

V Plzni jste se teď znovu sešel s bývalými parťáky z dorostu, to je asi příjemné?
Přesně tak, spoustu lidí znám, včetně trenéra Tonara. Právě on byl jedním z motivů mého návratu. Vedl mě i v dorostu. Vím, co od něho můžu čekat, on zase dokonale zná mě.

Do konce roku zeď hrajete v extralize ještě třikrát doma. Předpokládám, že budete chtít udržet stoprocentní bilanci?
Ten předpoklad je správný. Doma nechce prohrávat nikdo a zvlášť my ne.