Chance playoff Strabag Rail extraligy

Akademici byli šestí na světě. Teď jdou na Škvařila a spol.

06. 08. 2018


V týmu české akademické reprezentace, která vybojovala minulý týden na akademickém mistrovství světa v chorvatské Rijece šesté místo, byla i čtveřice hátzenkářů Talentu Robstat-M.A.T. Plzeň ? Filip Herajt, Ondřej Šafránek, Jan Chmelík a Tomáš Nejdl.

 

"Nejvíc příležitostí z nás dostával asi Honza Chmelík. Ten seděl trenérům do koncepce nejlépe," vyzdvihl po návratu Ondřej Šafránek svého spoluhráče z plzeňského Talentu. Chmelík dal soupeřům v šesti zápasech 14 branek, Šafránek dvanáct a Nejdl devět, své si odchytal i gólman Herajt. Češi sice získali skalp bronzového týmu, se stříbrným remizovali, ale nakonec se museli spokojit až se šestou příčkou.

"Kdybychom spolu měli pár tréninků, mohli jsme dopadnout lépe. My jsme se ale poprvé sešli na hřišti v prvním zápase s Litvou," říkal Šafránek. A byla z toho porážka 25:32. Potom Češi překvapili remízou s domácím Chorvatskem (25:25), které prohrálo až ve finále s Jižní Koreou 31:36. "Proti Chorvatsku to byl z naší strany velmi dobrý zápas, ale nejlepší byl asi ten proti Portugalsku," cenil si Šafránek vítězství 29:22 nad týmem, který nakonec skupinu A vyhrál a celkově byl třetí.

Předtím ale ještě český tým podlehl Egyptu 24:25 a to ho odsunulo do bojů o 5.-8. místo. Ve vyřazovací části porazili čeští akademici Rumunsko 25:22. "To byli pořádně narostlí kluci," usmál se Šafránek. V závěrečném zápase o páté místo potom Češi i podruhé podlehli Egyptu, tentokrát 28:34. To znamenalo celkově šestou příčku, stejně jako v případě žen.

Přestože byly boje o medaile českým akademikům poměrně vzdálené, vrátili se do Plzně posíleni o potřebné mezinárodní zkušenosti. "Byla zajímavá konfrontace s házenkáři-studenty z jiných zemí. Navíc každý zápas je lepší než trénink," říkal Ondřej Šafránek.

A těšil se na spoluhráče z Talentu, celé kvarteto už se hlásilo trenérům na odpoledním tréninku v hale na Slovanech. "Říkali jsme si s klukama, že turnaj v Chorvatsku byl ideální rozcvičkou před tréninky, které nás teď čekají v Plzni," tuší levý křídelník, že se i v Plzni už budou víc věnovat hře s míčem.

A hned v úterý je čeká zajímavá konfrontace, od 18 hodin nastoupí v přípravě proti švýcarskému HC Suhr/Aarau, kde působí odchovanec plzeňské házené Milan Škvařil a od léta i další Talenťák, křídelník David Poloz. "Ještě uvidím, kolik dostanou kluci, kteří se vrátili z Chorvatska prostoru. Hodně bude záležet na tom, v jakém stavu se vrátili, ale jsou to mladí kluci, rychle regenerují," dodal plzeňský kouč Michal Tonar st.

Tak je přijďte povzbudit...