Chance playoff Strabag Rail extraligy

7. turnaj Přebor Prahy sk. A, 6. 4. 2019, PLZEŇ

08. 04. 2019


Mladší žáci Talent Škoda JS Plzeň měli v sobotu 6. 4. 2019 na programu 7. turnaj Přeboru Prahy sk. A v rámci soutěžního ročníku 2018/2019, jehož pořadatelství připadlo na naše družstvo. V rámci 7. kola turnajů Přeboru Prahy se, v nafukovací hale Bolevecké základní školy, mladší žáci Talent Škoda JS Plzeň postupně utkali s družstvy Lions Hostivice 2006, Dukla Praha B, Dukla Praha A a Sokol Vršovice.

V pořadí druhý jarní a celkově sedmý turnaj Přeboru Prahy nezastihl naše chlapce v ideálním rozpoložení a ze všech dosud odehraných turnajů podali nejslabší výkon. Již od úvodního utkání kupili chlapci jednu chybu za druhou, a to zejména v obranné činnosti v rámci osobní hry, a když se k tomuto přidala i nezodpovědná střelba ze stoprocentních šancí bylo o osudech prvních dvou utkání rozhodnuto. Chlapci se s dvou až čtyřbrankovým mankem po osobní hře nedokázali v klasické hře popasovat a připsali si dvě prohry za sebou. Až ve třetím utkání proti Dukle Praha A se obrana v osobní hře zlepšila, kdy měla pravděpodobně za následek i zvýšené sebevědomí našich chlapců, kteří poté soupeři dovolili v klasické hře za 20 minut vsítit pouze 3 branky. Čtvrté utkání mělo jedinou neznámou, a to jakým brankovým rozdílem skončí.

Shrnutí turnaje je jednoduché, oproti předchozímu turnaji v Hostivicích, který chlapci odehráli velmi dobře, se jim tentokrát v domácím prostředí vůbec nedařilo, zejména neorientovanost v osobní hře, nedůraz v obranné hře, která chlapce na předchozích turnajích zdobila, panikaření v přechodu do útoku a zahazování těch nejvyloženějších šancí, mělo za následek velmi slabý výkon v prvních dvou utkáních turnaje. Chlapci se asi nedokázali poprat s nervozitou z domácího prostředí nebo v horším případě si po povedeném předchozím turnaji mysleli, že si před nimi soupeři "sednou na zadek", což se samozřejmě nestalo. Všechno zlé je pro něco dobré a snad jim uštědřená lekce bude motivací do další práce, které máme před sebou stále velmi mnoho.

7. turnaj Přebor Prahy, 6.4.2019 , TALENT PLZEŇ - výsledky (klikněte)

Další v pořadí 8. turnaj Přeboru Prahy čeká mladší žáky v sobotu 13. 4. 2019 ve sportovní hale v Hostivice - Břve.