Chance playoff Strabag Rail extraligy

HÁZENKÁŘSKÝ FESTIVAL LOVOSICE 2018

04. 10. 2018


Mladší žáci Talent Škoda JS Plzeň se v termínu od 7. do 9. září 2018 zúčastnili mezinárodního turnaje Házenkářský festival Lovosice 2018. Turnaje se zúčastnilo v kategorii mladších žáků celkem 24 družstev, které los turnaje rozdělil do 6 skupin po 4 účastnících. Naše družstvo los zařadil do skupiny E společně s družstvy HK Baník Most 1, Lions Hostivice 07 a německým HC Elbflorenz 2006.

Vstup do turnaje se mladším žákům příliš nevyvedl, dal by se pojmenovat "syndrom prvního utkání". V utkání s HK Baník Most 1, se chlapci dlouho hledali, obrovské množství technických chyb a nedůraz je stál velké množství sil a nakonec zlepšenou hrou ke konci utkání dokázali utkání dovést alespoň do remízového stavu 9:9. Následovala dvě další skupinová utkání, která už chlapci zvládli podle představ a připsali si vysoká vítězství, která nakonec znamenala, při rovnosti bodů s HK Baník Most 1, prvenství ve skupině a přímý postup do čtvrtfinále, kde chlapce čekalo družstvo TJ Lokomotiva Louny. Čtvrtfinále bylo přehlídkou hezké a bojovné házené a po zásluze svítil na výsledkové tabuli na konci utkání remízový stav 9:9. Jelikož vítěz může býti pouze jeden, následovali sedmimetrové hody, ve kterých byl šťastnější soupeř a postoupil do semifinále. Pro naše družstvo znamenaly neúspěšné sedmimetrové hody boj o konečné 5. - 8. místo. V prvním utkání o 5. - 8. místo chlapci hladce porazili družstvo HC Kolín a v posledním utkání je čekalo v boji o 5. místo družstvo Dukla Praha 2. I s tímto soupeřem si chlapci dokázali poradit a obsadili na turnaji konečné 5. místo.

Házenkářský festival Lovosice 2018 byl pro nově složené družstvo mladších žáků první prověrkou a až na první utkání na turnaji předvedli chlapci velmi dobré výkony, na které budeme chtít v soutěžním ročníku 2018/2019 navázat. V rámci turnaje v základní hrací době nepoznali hořkost porážky, ale co je důležitější než konečné výsledky a pořadí byla předvedená hra a chuť chlapců se zlepšovat, to je dobrý příslib do další práce na trénincích a v soutěžních utkáních.

Výsledky družstva mladších žáků Talent JS Škoda Plzeň

Základní část

Skupina E

HK Baník Most I - Talent Škoda JS Plzeň

9 : 9

Skupina E

Lions Hostivice 07 - Talent Škoda JS Plzeň

3 : 20

Skupina E

HC Elbflorenz 2006 - Talent Škoda JS Plzeň

5 : 21

Nadstavbová část

Čtvrtfinále

TJ Lokomotiva Louny - Talent Škoda JS Plzeň

9 : 9 (10 : 9 na sedmimetrové hody)

5. - 8. místo

Talent Škoda JS Plzeň - HC Kolín

19 : 5

5. - 6. místo

Dukla Praha 2 - Talent Škoda JS Plzeň

8 : 13